Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Šampon s aktivními barevnými pigmenty

COLOR ŠAMPON - zlatý, stříbrný, červený, hnědý, měděný

Jemné mytí a péče s aktivními pigmenty a pantenolem. Color šampon chrání při každém mytí barvu vlasů před vyblednutím, které způsobuje sluneční záření. Aktivní barevné pigmenty oživují intenzitu barvy a hydratační komplex s pantenolem chrání vlasy před negativními vlivy.

Posílení barevného efektu. Již během mycího procesu se do vlasů dostane čerstvý barevný pigment. Tím dochází nejen k prodloužení barevného efektu, ale také intenzity, jasu a hloubky barvy vlasů.

Jednoduché použití - silný účinek! Šampon zpěňte na mokrých vlasech. Pro lepší barevný efekt jej nechte cca 5-10 min. působit. Poté důkladně opláchněte.

Kosmetické tipy Alcina

Nechcete se vzdát bronzové barvy, ale straší vás zprávy o škodlivosti opalování? Vyzkoušejte Samoopalovací krém a před první aplikací použijte Aktivní peeling nebo Soft peeling. Zabráníte tak vzniku nerovnoměrného zabarvení, pleť bude velmi jemná a přirozeně opálená.

Poznáváme kosmetické suroviny - kyselina hyaluronová

Ještě počátkem 90. let minulého století bylo možné spočítat přípravky s kyselinou hyaluronovou na prstech jedné ruky. I když její pozitivní vlastnosti byly dostatečně známy, obliba se radikálně zvýšila v okamžiku, kdy se přestala vyrábět ze živočišných tkání. Dnes je prakticky výlučně získávána biofermentací. To vedlo k výraznému vzestupu zájmu o kyselinu hyaluronovou v kosmetice.

I když má v názvu „kyselina“, jedná se v čisté podobě o bílou pevnou látku, která je zpravidla dodávána v podobě bílého prášku. Relativně dobře se rozpouští ve vodě a vytváří hustý gel již při koncentraci 2%. Proto, když někdo tvrdí, že kosmetický přípravek je čistá kyselina hyaluronová, a přitom je tekutý nebo gelový, nemůže mluvit pravdu.

Z chemického hlediska se jedná o polysacharid s atomem dusíku v postranním řetězci a patří do velké skupiny glykosaminoglykanů. Látka má mimořádný význam pro vlastnosti kůže, zejména její druhé vazivové vrstvy - škáry. Ze všech látek v ní obsažených má nejlepší hydratační účinky. Poutá až tisíckrát více hmotnosti vody, než sama váží. Reguluje i mechanizmus hojení a dokáže napravovat strukturu kůže poškozené zánětem - například po opalování.

Sodná sůl kyseliny hyaluronové (INCI: Sodium Hyaluronate) - hydratační a funkční složka.

Hydratace pokožky

Když řekneme v kosmetické péči slovo hydratace, každé ženě se jistě vybaví používání hydratačních přípravků. Co si skutečně představit pod pojmem hydratace, jak vybírat správné hydratační přípravky pro péči o pleť?

Význam vody pro lidské tělo
Podíl vody v těle dospělé ženy tvoří přibližně 50% hmotnosti, u mužů je až 60%. To znamená, že žena, která váží 54 kg, má tělo tvořeno přibližně 27 kg vody. Voda (H2O) je základní podmínkou existence života na naší planetě. V principu lze říci, že vodné prostředí organizmu je místem, kde probíhají všechny metabolické děje. Ve vodě se rozpouští řada solí, kyselin, zásad a některé plyny i hlavní funkční a stavební složky organizmu - cukry, bílkoviny a nukleové kyseliny. Polární tuky se v ní rozptylují. Pro všechny enzymové reakce v lidském těle je nezbytná přítomnost vody.

Obsah a význam vody v kůži
Hydrataci kůže můžeme popsat jak obsah vody v pokožce a v škáře. Z celkového množství vody je v kůži přibližně 20%, což pro ženu o hmotnosti 54 kg představuje 11 kg. Je zřejmé, že žádný kosmetický přípravek nemůže významně ovlivnit celkové množství vody v kůži. Prosté dodávání vody do pokožky působí na hydrataci jen krátkodobě. Voda je zde poutána několika systémy. Kůže především dokáže bránit ztrátám vody například při zvýšeném odparu, například regulací pocení, a současně přisouvá vodu z jejích hlubších vrstev. Zásadní význam pro udržení vody v kůži mají makromolekulární látky, ke kterým patří i kyselina hyaluronová.

Hydratace rohové vrstvy kůže je důležitá pro celkový vzhled pleti
Rohová vrstva má nepostradatelný význam při regulaci hydratace kůže. Protože se jedná o povrchovou vrstvu, lze správnou hydratační péčí docílit viditelného zlepšení vzhledu pokožky. V této vrstvě se nacházejí látky, které intenzivně váží vodu. Kromě kyseliny hyaluronové je to soubor NMF, což je zkratka Natural Mousturizing Factor - faktor přirozené hydratace kůže. Dalšími důležitými látkami jsou sfingolipidy, zejména jejich deriváty ceramidy, ale i glyceryl glukosidy nebo cholesterol. Tyto látky vytvářejí lipidové dvouvrstvy, které zabraňují ztrátám vody.

Hydratace suché pokožky
Pojem suchá kůže je nepřesný, protože jí chybí především látky, které dokáží poutat vodu a současně je narušena její bariérová funkce . V důsledku tohoto procesu nedokáže udržet vodu. Taková pokožka jeví řadu známek dehydratace od prostého ,,pocitu“ suchosti k tvorbě suchých šupin až k praskání, zarudnutí a celkovému podráždění. "Suchá" kůže je spojena s řadou onemocnění jako je atopický ekzém nebo některé autoimunitní choroby. Jak kosmetická, tak specializovaná dermatologická péče nedokáže přípravky, které se aplikují na povrch kůže, efektivně ovlivnit hydrataci jejích hlubších vrstev. Proto se soustřeďujeme na účinnou péči o svrchní vrstvy, především vrstvu rohovou - stratum corneum. Velmi silné hydratační účinky má zejména urea, kyselina hyaluronová, modifikované polysacharidy a v nižších dávkách i glycerol. Tyto klasické látky se doplňují o relipidační složky, k nimž řadíme například ceramidy nebo některé rostlinné oleje.

Hydratace a stárnutí pleti
Nebylo prokázáno, že zlepšením hydratace nebo lipidace se zvýší elastica pleti. Je zřejmé, že se zlepšuje kožní turgor - napnutí pleti - a současně se kůže stává jemnější. Při stárnutí nastává obecné snižování množství vody v organizmu, a proto je její doplňování do kůže jedním z faktorů prevence příznaků stárnutí pokožky.

Dvoufázová intenzivní hydratační péče
Od roku 2001 se využívá v intenzivní péči o velmi suchou pleť Simionova dvoufázová hydratační terapie, která spočívá v aplikaci vodného gelu s hydratační nebo tukovou složkou a s následným nanesením bohatého krému nebo mléka s vysokým obsahem látek, které dokáží udržet vodu v povrchových vrstvách pokožky.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky