Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Pomoc proti padání vlasů u žen

PLANTUR 39
Nejčastější příčinu vypadávání vlasů způsobuje obsah mužského pohlavního hormonu – testosteron v těle. U mužů se k vypadávání vlasů až plešatění připojuje také dědičnost. Ženy vypadávání vlasů začíná trápit v období menopauzy, kdy v těle ubývá estrogen – ženský pohlavní hormon a naopak se zesiluje efekt testosteronu. Čím méně je estrogenu, tím více škodí testosteron vlasovým kořínkům. Tento mužský hormon odebírá vlasovým kořínkům energii. Vlasy řídnou a začínají vypadávat.

Řešení se nabízí ve speciálním balíčku s Fyto-kofeinovým komplexem – péče účinných látek určená speciálně proti vypadávání vlasů u žen po menopauze. Tento komplex odbourává negativní vliv testosteronu na vlasové kořínky a následně zamezuje hormonálně podmíněnému vypadávání vlasů u žen po menopauze.

KOFEIN – nejdůležitější aktivátor vlasových kořínků. Během velmi krátké doby pronikne až k vlasovému folikulu, kde zabrání škodlivým účinkům testosteronu a poskytne kořínkům novou energii potřebnou k růstu.

FYTOFLAVONOIDY ZE SÓJI – dodávají energii vlasovým kořínkům.

EXTRAKT Z BÍLÉHO ČAJE – zvyšuje odolnost kořínků díky své schopnosti pohlcovat volné radikály.

ZINEK – důležitý stopový prvek pro zdravý růst vlasů.

NIACIN – podporuje krevní oběh ve vlasové pokožce. Jeho nedostatek může vést k vypadávání vlasů.

Několik informací o opalování na slunci

Pohled do historie opalování
Opalování podléhalo i v historii řadě módních trendů. A tak se světlá pokožka střídala s bronzově opálenou. Ve starověkém Římě si běžně bohaté ženy zesvětlovali pleť rtutí.
Opálená kůže znakem chudoby. Tato představa platila i pro většinu středověku. Anglický dramatik Shakespeare v komedii Mnoho povyků pro nic shledává neopálenou kůži za společensky významnější. Názor na barvu pokožky se v Evropě začal měnit až s průmyslovou revolucí, kdy vzhled člověka byl stále více spojován s fyzickou přitažlivostí a méně se společenskou třídou. Přesto, po celé 18. a většinu 19. století byla bělost kůže oceňována více než její opálení. Nejvíce byly ceněny krásky se sněhobílou pletí a pihami.
Pravou vášeň po opálení s bronzovým nádechem zažehla až světoznámá modní návrhářka Coco Chanel, která se ve dvacátých letech minulého století na francouzské riviéře objevovala s dokonalým opálením velmi tmavé barvy. I když již v roce 1939 vyslovili američtí lékaři hypotézu, že některé druhy rakoviny kůže mohou souviset s nadměrným opalováním, první ucelená doporučení, jak se účinně chránit před sluncem a jak se správně opalovat, se objevily až v 70. letech minulého století.

Slunce a umělé zdroje jako impulz tmavnutí kůže
Slunce je hvězdou naší sluneční soustavy, kolem níž se pohybují ve svých drahách jednotlivé planety. Jedná se o vysoce energetický zdroj, který uvolňuje řadu částic, mimo jiné i fotony ultrafialového záření. To je významné pro opálení kůže. Část UV záření ze Slunce na zemský povrch zpravidla nedopadne. Jedná se o UVC, které filtruje ozonosféra. Tento typ záření je smrtící i pro člověka. Umíme jej vyrobit uměle a využíváme jej pro likvidování mikroorganizmů, například v laboratořích nebo i při sterilizaci nástrojů.
UVA záření proniká i přes tenkou vrstvu skla nebo vody, přímo poškozuje naši genetickou informaci uloženou v jaderné DNA. Některé jeho účinky se neprojeví ihned, ale až po mnoha letech. Je označeno za hlavní rizikovou složku UV záření, která urychluje stárnutí pleti a bohužel přímo zapříčiňuje některé typy rakoviny kůže.
UVB záření má vyšší energii než UVA, ale větší rozptyl a menší schopnost průniku. Proto je snadněji odfiltrované sklem nebo oděvem. Na druhé straně poškozuje buňky přímo a ihned. Je zodpovědné za hlavní projevy spálení kůže bezprostředně po opalování. I tento typ záření je odpovědný za rozvoj rakoviny kůže.

Slunce i hřeje - na to se často zapomíná
Slunce vysílá na Zemi nejen fotony UV záření, ale také viditelného světla a fotony infračervených délek, které vnímáme jako teplo. Povrchová teplota kůže může při opalování dosáhnout až 60° C. To společně s UVA a UVB zářením prohlubuje nepříznivé působení na organizmus. Navíc nastává rychlá dehydratace kůže. To je nebezpečné především pro malé děti a seniory, jelikož voda je doplňována z vnitřního prostředí organizmu.

Opalování a vitamin D
Opalování jako celek je spíše estetickou záležitostí. V rozumné míře a rozsahu, s náležitou ochranou jej nelze předem pokládat za škodlivé. Krátkodobé celotělové ozáření je dokonce žádoucí pro tvorbu vitaminu D. Uvádí se, že po zimě až 70% populace v našich klimatických podmínkách má nedostatek vitaminu D, který je nezbytný pro hospodaření s vápníkem a mineralizaci kostí. Dostatečné množství se vytvoří, jestliže, pokud možno, co největší plochu našeho těla vystavíme slunečním paprskům mezi 11. až 13. hodinou na dobu deseti minut.

Kdo vyšetří moji kůži?
Kompetentní k vyšetření kůže je v první linii praktický lékař, který vás může odeslat na specializované vyšetření, zpravidla na dermatovenerologii. Zdravotní pojišťovny nabízejí řadu preventivních programů, které jsou zaměřené i na dermatoskopické vyšetření kůže a kožních "znamének". Zeptejte se ve vaší zdravotní pojišťovně na aktuální nabídku hrazených programů.

SynCare Gommage peeling

Pleť po Gommage peelingu velmi dobře přijímá kyslík. Gommage otevírá pleť pro další aktivní látky z pleťových sér.

Gommage peeling má charekter emuze o/v. Krémová textura je pouze podkladem pro vlastní gommage, suspenzně-emulzní přípravek.

Gommage peeling (doslova gumující peeling) je alternativou ke klasickým mechanickým peelingům, především u citlivé pleti. Jemně odstraňuje nahloučené zrohovatělé buňky z povrchu kůže, čistí ji a otevírá pro aktivní látky například z pleťových sér.

Gommage peeling se nanese na suchou pokožku obličeje, případně i krku a dekoltu. Nechá se krátce zaschnout a opakovanými tahy shodnými z pohybem gumy na papíře proveďte gommage.
Tip - Gommage peeling provádějte 1-4krát měsíčně lehkou masáží na vlhké pleti. Po 1-2 minutách smyjte vlažnou vodou a dočistěte vhodným pleťovým tonikem.

Gommage peeling je vhodný jak pro salonní, tak pro domácí péči. Jelikož gommage „otevírá“ pokožku, je vhodné této vlastnosti využít a následně aplikovat vhodná pleťová séra.

Konzervační látky: benzyl alkohol

Účinné látky:
prášek z perel (INCI: Pearl Powder) - základní gommage efekt,
prášek z růže (INCI: Rosa Canina Flower Powder) – doplňující gommage,
extrakt z jeřabiny (INCI: Sorbus Aucuparia Fruit Extract)

Šetrné čištění pleti speciálními přípravky SynCare

Dermo a bio kosmetika SynCare se cíleně zaměřuje i na problémové stavy pleti, jakými jsou například citlivá pleť, velmi suchá pleť nebo pleť s akné. Zkušenosti ukazují, že tyto typy pletí vyžadují nejen speciální typy krémů nebo sér, ale také jiný přístup k odlíčení a čištění pokožky. Micelární vody představují moderní kosmetiku, která nezatěžuje pleť nadbytečnými složkami, a přitom plní funkci čisticí a částečně i odličovací díky přítomnosti mikroskopických micel s mycím účinkem.

Micelární čisticí voda s kyselinou hyaluronovou je určena především pro typy sušší pleti, která má sklon k citlivosti. Je vhodná také pro kategorie pokožky +35.

Micelární tonikum anti-akné ocení klienti, kteří mají sklon k silnější akné, ale nechtějí zatěžovat pleť nadměrně silnými čisticími přípravky. V micelách je navíc uzavřený extrakt ostropestřce, který reguluje kožní mikroflóru.

Čisticí emulze je zvláště šetrným typem micelárního čisticího přípravku pro velmi citlivou pleť, v kterém micely betainu vznikají až po protřepání.

Micelární odličovač očního okolí byl vyvinutý především pro odlíčení voděodolných řasenek, ale oblíbily si ho také ženy s citlivou pletí okolo očí.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky