Úvod \

Kosmetické tipy Alcina

Kosmetické tipy

SynCare Perioderm - zinek + magnézium

Základní popis: PERIODERM krém byl vyvinut především pro péči o pokožku se sklonem k periorální dermatitidě. Proto náleží do řady zaměřené na kosmetickou péči o hraniční stavy pleti. Periorální dermatitida je kožní onemocnění, které je často spojeno s nerovnováhou v zastoupení některých mikrobů na povrchu kůže a se sklonem k podráždění pleti. I proto byla jednoduchost a účelnost složení jedním ze základních požadavků při vývoji. Krém obsahuje pouze jedenáct prověřených složek a jeho pH blízké 5,5. Typickou vlastností krému je snadná vstřebatelnost a současně nezanechává mastný film.

Účinek přípravku: SynCare PERIODERM krém je doporučený pro kosmetickou péči o pokožku osob, u kterých se projevují známky periorální dermatitidy, a to nejen kolem úst, ale také nosu a očí. Současně je v těchto místech vhodný i pro citlivou podrážděnou pleť. Přípravek je bez parfému.
Použití: Lehce se vetře 2x denně na místa péče + lem 0,5 cm.

Konzervační látky: chlorokrezol
Účinné látky: chlorokrezol, INCI: p-Chloro-m-Cresol - nespecificky působící antimikrobiální látka;
glukonát zinečnatý a komplex hořčíku, INCI: Zinc Gluconate, Magnesium Aluminum Silicate - zklidňující složky

 

Sprchovat nebo koupat velmi suchou pokožku?
Ještě v nedávné době se doporučovala spíše krátká sprcha než koupel. Dnes se ukazuje, že větší význam má dodržení teploty vody do 44° C s pobytem v případné koupeli do 10 minut a s následným krátkým osprchováním, pokud byla pokožka současně myta. Po koupeli či sprše je však naprosto nezbytné nanést v tenké vrstvě emolienční přitučňující a současně hydratační mléko - například SynCare SEBUCEL zklidňující tělové mléko.

 

Může kosmetička pečovat o pokožku s ekzémem?
Projevy ekzému, zejména na nejčastěji viditelných částech těla (obličej, krk, ruce) bývají pro klienty traumatizující. I proto většinou nevyhledávají kosmetickou péči. Na druhé straně může být kosmetický salon místem, kde takový člověk nachází pohodu, klid i příjemné ošetření. Například u chronických stádií atopického ekzému je účelná šetrná kosmetická péče se zaměřením na doplnění ochranných tukových složek do pleti řadou pro velmi suchou pleť.

 

Antimikrobiální versus konzervační
Antimikrobiální látky jsou běžnou součástí kosmetiky, a dokonce i biokosmetiky. V přírodě najdeme stovky milionů složek, které zabraňují růstu a množení mikrobů, nebo je dokonce přímo zabíjejí. Avšak zdaleka ne všechny lze použít v léčivech, v kosmetice nebo v potravinách. A jen relativně velmi malé množství je tak účinné a současně bezpečné, že může být použito jako aktivní antimikrobiální složka.

Antimikrobiální látky
Antimikrobiální látky v kosmetice nacházejí široké uplatnění při udržování normální kožní mikroflóry. Takovými látkami je například oktopirox, který příznivě působí při sklonu k lupům nebo ortokrezol s velmi nízkým dráždivým potenciálem, oceňovaný jako složka s příznivým účinkem na pokožku s periorální dermatitidou.

Konzervační látky v kosmetice
Konzervační látky patří do skupiny antimikrobiálních látek, avšak s cíleným působením proti pomnožování mikrobů v kosmetickém přípravku. Nemají působit na přirozeně se vyskytující mikroorganizmy na pokožce. Takový účinek je naopak pokládán za nežádoucí. Povolené konzervační látky a jejich nejvyšší přípustné koncentrace najdeme ve páté příloze Nařízení 1223/2009/ES o kosmetických přípravcích. Jejich koncentrace zpravidla dosahuje jen desetin procenta.

SynCare Zimní krém pro ochranu při chladu a mrazu - vitamin C + skvalan

Základní popis: Zimní krém představuje limitovanou edici kosmetického přípravku, která je v prodeji od listopadu do března. Krém byl originálně vyvinut odborníky SynCare pro účinnou ochranu pokožky pomocí přirozeného lipidu skvalanu a vitaminu C především před chladem, mrazem a intenzivním větrem. Protože obsahuje také moderní UV filtry, působí proti slunečnímu záření. Na povrchu kůže vytváří ochrannou bariéru a současně dodává do pleti vitamin C. Krém je typem emulze voda v oleji (v/o), které vynikají výbornou kožní tolerancí. Proto je vhodný i pro dětskou kůži, včetně dětí do 3 let, a pro citlivou pokožku.

Účinek přípravku: Zimní krém je doporučený nejen pro každodenní ochranu pokožky obličeje, krku, dekoltu a rukou v chladných a mrazivých dnech, ale také při pobytu v přírodě, zejména při procházkách nebo zimních sportech.
Použití: Zimní krém se nanese na pokožku 1 až 2x denně a jemně se do ní vetře. Přípravek je bez parfému.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Účinné látky: vitamin C, INCI: Ascorbyl Palmitate - ochranné, regenerační a antioxidační účinky;
skvalan, INCI: Squalane - přirozený lipid, který udržuje a obnovuje ochrannou (bariérovou) funkci kůže

 

Mráz a pleť
S mrazem do -5° C si naše pokožka dokáže za běžných okolností poradit. Problém nastává, pokud současně sněží nebo padají ledové krystaly. To způsobí povrchovou hydrataci kůže, která se současně ochlazuje, až se její povrchová teplota může přiblížit teplotě bodu mrazu. Vznikají ledové krystaly, které narušují pokožku, a v extrémních případech může nastat také drobné krvácení.

 

Poznámky k péči o pleť při chladu a mrazu
Zima je bez nadsázky nejrizikovějším obdobím pro pleť, i když se stále mnozí domnívají, že větším problémem je léto. Zatímco letní měsíce jsou spojeny především s nadměrnou zátěží kůže slunečnímu záření, zima představuje kumulativní účinek chladu, vlhkého či suchého mrazu a v neposlední řadě také slunečního záření. Posledně jmenované je spojeno zejména s pobytem na horách. I proto se účinná ochrana a přirozená regenerace pleti dostává do popředí správné osobní kosmetické péče v zimě, a to nejen při zimních sportech, ale i při běžných činnostech.
Nesmíme také zapomínat na výživnou večerní (noční) péči. Tu zajišťují, mimo jiné, pleťová séra. Pro suchou pleť doporučujeme SynCare Micro Ampoules Cellular Hydrating, pro mastnou pleť SynCare Micro Ampoules Anti Sebum, pro pleť +35 SynCare Sérum antioxidační, pro pleť +55 SynCare Sérum regenerační CPK a pro citlivou pleť SynCare Sérum zklidňující. Intenzivní výživu a regeneraci kolem očí zastane SynCare Oční liftingové sérum.

 

Vitamin C nejen ve výživě
Vitamin C (kyselina L-askorbová) patří bezesporu k nejčastěji skloňovaným složkám potravin, ale také kosmetiky a doplňků stravy. Již samotné jméno je natolik populární, že přitahuje naši pozornost, aniž bychom znali jeho skutečný účinek. Ten spočívá ve schopnosti působit jako relativně silná antioxidační látka s přímým působením na toxické volné kyslíkové radikály.

C jako Celaskon
C vitamin byl populární již před rokem 1989, a to díky dodnes vyráběnému léku Celaskon. Používá se v době zvýšených nároků na přísun vitaminu C, tj. například v dětství při růstu, v těhotenství, při kojení, ve stáří, při rekonvalescenci nebo jako podpůrné léčivo při infekčních onemocněních.

Kosmetické účinky vitaminu C
V kosmetice nachází vitamin C velmi široké uplatnění. Protože je rozpustný ve vodě, lze jej přímo přidávat do vodných roztoků, avšak do emulzí je nezbytná jeho úprava. Vitamin C podporuje tvorbu nových kolagenních vláken, působí proti volným kyslíkovým radikálům, které vznikají v kůži například při opalování, tlumí zarudnutí pokožky a celkově stimuluje regenerační procesy. I proto nachází celoroční využití v kosmetických přípravcích, a to zejména pro přímou ochranu kůže.

SynCare Kolagen & kyselina hyaluronová tobolky

Základní popis: Kolagen & kyselina hyaluronová – dermonutraceutikum, doplněk stravy přináší pleti nezbytnou vnitřní výživu. Doplňky stravy jsou dnes již běžnou součástí komplexní kosmetické péče. Pro zdraví pleti je nezbytná vnitřní i vnější výživa. Kosmetické přípravky doplňují vyvážené výživné látky především do povrchových vrstev pokožky. Výživa hlubších oddílů kůže by měla být vhodně zajištěna také nutričními suplementy - doplňky stravy. Kolagen je hlavní stavební bílkovinou kůže, které propůjčuje vzhled, činí ji elastickou a dostatečně odolnou. Kyselina hyaluronová má mimořádnou schopnost poutat vodu v kůži. Spolu s kolagenem je její optimální zastoupení nezbytné pro žádoucí plnost pleti a udržení přirozených regeneračních procesů, včetně podpory tvorby nejpočetnějších buněk kůže - fibroblastů a keratinocytů.
Účinek přípravku: Přípravek je vhodný pro dlouhodobé udržování optimální hydratace a přirozeného napnutí pokožky, a to nejlépe v kombinaci s přípravky se 100% kyselinou hyaluronovou řady SynCare.
Charakter přípravku: Želatinové tobolky s hydrolyzovaným kolagenem se snadnější absorpcí ve střevech (molekulová hmotnost 5 kDa) a s čistou kyselinou hyaluronovou - nejedná se o její sodnou sůl.

Dávkování: 1 tobolku denně zapijte nejméně 200 ml neslazené pitné nebo neslazené minerální vody.
Balení: 60 želatinových tobolek o celkové hmotnosti 34,2 g

Účinné látky: hydrolyzovaný kolagen se snadnější absorpcí ze střev díky nízké molekulové hmotnosti 5 kDa - regenerační a hydratační vlastnosti;
kyselina hyaluronová - hydratační vlastnosti

 

Molekulová hmotnost kolagenu a její vliv na vstřebatelnost kolagenu v doplňcích stravy
Kolagen ze stravy přijímáme zpravidla jako relativně "těžkou" makromolekulu v řádech stovek kilodaltonů. Vědecké studie opakovaně prokázaly, že pro rychlejší a komplexnější vstřebatelnost je vhodnější kolagen "upravit" hydrolýzou na menší části o hmotnosti desítek kilodaltonů. I proto se v moderních doplňcích stravy používají.

 

Které přípravky jsou vhodné ke kombinaci s doplňkem stravy SynCare Kolagen & kyselina hyaluronová - dermonutraceutikum
Pro kombinace kosmetiky s doplňkem stravy SynCare Kolagen & kyselina hyaluronová - dermonutraceutikum neplatí žádná omezení. Vhodným výběrem kosmetických přípravků však lze dosáhnout zvýšení celkového vzájemného účinku.
Kolagen & kyselina hyaluronová - dermonutraceutikum příznivě ovlivňuje především vnitřní hydrataci kůže, tj. ve škáře, zatímco kolagen a kyselina hyaluronová z kosmetiky podporují vázání vlhkosti v povrchové části pokožky - v rohové vrstvě. Z uvedených důvodů doporučujeme pro kombinaci především kosmetické přípravky kosmetiky SynCare řady se 100% kyselinou hyaluronovou a hydratační kosmetiku s kolagenem. Z kolagenových sér je to zejména: SynCare Micro Ampoules Cellular HydratingSynCare Sérum mořské liftingovéSynCare Micro Ampoules Longevity Maris Collagen.

 

Kolagen nejen v doplňcích stravy
Kolagen zní stále jako zázračné slovo, které má pověst téměř všemocné látky pro výživu kůže nebo kloubů. Když se v druhé polovině 60. let začal využívat do doplňků stravy, nabyl popularity sice žádané, ale nepříjemně páchnoucí látky. Trvalo více jak třicet let, než získal současnou kvalitu.
Dnes je již většina kolagenů speciálně čištěna a deodorizována. Ve vysoce čistém stavu je dnes obtížné rozeznat, zda se jedná o kolagen hovězí, vepřový nebo rybí. Kolagen dokáží dnes produkovat i bakterie díky pokroku v biotechnologiích.

Kolagen pro výživu není shodný s kolagenem pro kosmetiku
Kolagen je základní strukturní (fibrilární vláknitou) bílkovinou nejen lidského organizmu. Jako každá bílkovina je jeho skelet tvořen aminokyselinami. Právě odlišností v zastoupení aminokyselin vznikají jednotlivé typy kolagenů jak v rámci jednoho druhu (např. člověk), tak u druhů jiných.
Zatímco pro kosmetické účely není rozdílnost kolagenů významná, při výživě hraje podstatnou roli. Proto se pro výživu člověka zpravidla využívá kolagen hydrolyzovaný na menší části. Ty se snadněji vstřebávají ze střev do organizmu, čímž se zvyšuje šance, že dodané částice kolagenu budou využity například pro výživu kloubů nebo vnitřní výživu kůže.

SynCare Maska stahující - sakura, zelený čaj, okurka

Základní popis: Maska stahující představuje moderní kosmetický přípravek na bázi jemné, lehké gelo-krémové masky. Kombinace tří bylinných extraktů - sakury, okurky a zeleného čaje - spolu s extraktem dubové kůry působí proti nadměrné tvorbě mazu, stahují póry a omezují tvorbu komedonů. Přítomná křemelina z mořského vápence účinně váže maz z povrchu pokožky a neutralizuje jej. Výsledkem ošetření je viditelné stažení rozšířených pórů a účinné potlačení lesku nadměrně mastné pleti.
Účinek přípravku:
Mastná pleť: Masku naneseme nejlépe po čištění pleti a aplikaci SynCare Séra adstringentního nebo SynCare séra Micro Ampoules Anti Sebum.
Pleť se sklonem k akné: Maska je vhodná především po čištění a případné extrakci komedonů, a to po předchozím použití SynCare Séra pro aknózní pleť, nebo samostatně pro osobní domácí péči.
Použití: Masku naneseme rovnoměrně na pleť. Po 10 až 15 minutách ji odstraníme.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Účinné látky: extrakty sakury, okurky a zeleného čaje, INCI: Prunus Serrulata Flower Extract, Cucumis Sativus Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract,
Quercus Robur Bark Extract - stahující a zjemňující účinky

 

Znáte sakuru?
Latinský botanický název Prunus serrulata nám mnoho neřekne, ale český sakura ozdobná neboli třešeň pilovitá je již známější. Její růžové květy najdeme v řadě okrasných zahrad. Zatímco plody sakury mají velmi omezené využití v japonských specialitách, extrakt květů má dobrý antioxidační účinek a obsahuje některé třísloviny, které mají stahující vlastnosti.

 

Kombinace použití SynCare Změkčující medové masky a SynCare Masky stahující při akné
Především v profesionální salonní péči reprezentuje kosmetické ošetření pleti s akné významnou část klientely. Změkčení aknózní pleti s komedony je dnes již běžné. Následně je však vhodné "otevřenou" pleť opět stáhnout a uzavřít tak bránu případné infekci i snížit tvorbu mazu.
Změkčení pleti SynCare Změkčující medovou maskou je snadné. Postačí ji nanést na povrchově vyčištěnou a tonizovanou pleť a ponechat působit přibližně 10 minut. Následně je možné přistoupit k expresi otevřených komedonů (s černou zátkou oxidovaného mazu v ústí mazové žlázy) a aknózních ložisek s viditelnou mazovou zátkou. Jak před expresí, tak po ní aplikujeme lokálně na místa péče SynCare Sérum pro aknózní pleť. Celou pleť případně znovu ošetříme SynCare Micelárním tonikem anti-akné a na ještě vlhkou pokožku naneseme rovnoměrně (nejlépe štětečkem) v tenké vrstvě SynCare Masku stahující. Ta uzavře komedony i aknózní ložiska po expresi, současně potlačí tvorbu mazu a neutralizuje jeho případné zbytky.

SynCare Rozjasňující krém Ilumenia

Základní popis: ILUMENIA rozjasňující krém pleť ihned po aplikaci rozzáří a projasní. Drobné nepravidelnosti se potlačí a sjednotí se přirozená barva. Současně krém při pravidelném použití pokožku zpevňuje a revitalizuje.
Odborníci SynCare vyvinuli lehkou, snadno vstřebatelnou, ale současně bohatou krémovou emulzi, která vytváří na pleti lehký ochranný film, hýčkající pokožku až 12 hodin po její aplikaci. Díky obsahu aktivního mořského oligokolagenu má ILUMENIA výborný liftingový účinek.
Krém je bez parfému a jeho jemná vůně je dána kombinací damašské a mošusové růže a myrtového extraktu.

Účinek přípravku: ILUMENIA rozjasňující krém je vhodný zejména pro pleť +35 a +55. Přípravek je balený v exkluzivní krabičce s plastickými prvky na povrchu.
Použití: Krém se nanáší 1 až 2krát denně na pleť a lehce se vetře. Byl vyvinut jako denní krém s SPF 10, ale díky adaptabilnímu UV filtru jej lze použít i večer a přes noc.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Účinné látky: mořský oligokolagen, INCI: Collagen - výborné hydratační vlastnosti;
rozjasňující mikropigmenty, INCI: Mica, Silica, CI 77480 (gold, zlato) - projasňují a rozzáříi;
propolisový bio extrakt; myrtový extrakt;
absolue extrakt růže damašské, INCI: Helianthus Annuus Seed Oil;
Propolis Extract, Myrtus Communis Leaf Extract;
Rosa Canina Seed Extract;
Rosa Moschata Leaf Extract - přirozená příjemná vůně

 

Jak rozjasnit pleť
Pojem rozjasnění pleti použil v 70. letech Američan Lynch, který připravil krém s drobnými částicemi slídy, jež se chovaly jako mikroskopická zdrcadla. I když se vývoj od té doby posunul k novým materiálů, princip zůstává shodný. Pleť se pokryje miniaturními částicemi se schopností odrážet světlo. Tím se opticky projasní, prozáří a kryjí se její nepravidelnosti.

 

Okamžitý účinek kosmetiky
Kosmetika významně souvisí také s psychologií konkrétního zákazníka, chceme-li, s duší člověka. Její výběr je nezřídka závislý na prvním pocitu, který po aplikaci vyvolá. Významnou roli hraje rovněž preference typu balení nebo vonný vjem.
Současně však kosmetické přípravky plní funkci udržování kůže, vlasů a nehtů v optimálním stavu, což je úkol dlouhodobý, který nelze při jednorázové aplikaci splnit. Trendem současnosti je spojit v kosmetice funkci okamžitého účinku s trvalým příznivým působením na pokožku, vlasy či nehty.
Zatímco lékárenská kosmetika je příkladem účinku zejména v delší časové ose, klasická mass - market kosmetika se prodává především díky prvnímu dojmu. Profesionální salonní kosmetika by měla účelně spojit oba póly tak, aby zákazník kosmetického salonu poznal okamžitý efekt, ale současně se při pravidelném používání dostavil také účinek dlouhodobý. Příkladem tohoto konceptu je SynCare ILUMENIA rozjasňující krém.

SynCare NanoCare Vitaminová pleťová maska

Základní popis: NanoCare vitaminová pleťová maska reprezentuje moderní trend ve vývoji kosmetických přípravků, které kombinují speciální textilní materiály s aktivními kosmetickými složkami. Výsledkem je zvýšení účinku látek, které lépe pronikají do pleti a neztrácí se například odparem z povrchu pokožky.
NanoCare vitaminová pleťová maska obsahuje jemná nanovlákna, ke kterým jsou poutány důležité vitaminy. Ty se aktivují zvlhčením masky a následně prostupují intenzivně do pleti. Současně struktura masky chrání pokožku před průnikem mikroorganizmů a nečistot z okolí. Významně se tak zvyšuje hygienická úroveň péče, kdy kosmetička se nedotýká povrchu pleti klientky. Nesmí být opomenuta ani vysoká ekologičnost přípravku, protože všechny složky nanomasky jsou 100% biorozložitelné.

Účinek přípravku: Maska je zvláště vhodná pro výživu a zpevnění pletí +35 a +55, ale lze ji aplikovat u jakékoli pleti.
Použití: Zvlhčete pleť nejlépe SynCare HYDROGENIÍ biominerálním tonikem ve spreji a následně aplikujte napříkald SynCare Sérum mořské liftingové. Vyjměte masku z obalu, odstraňte ochrannou netkanou textilii, světlejší stranou přiložte masku na pleť a zvlhčete ji tonikem. Po 10 až 15 minutách masku sejměte a její zbytky odstraňte.

Konzervační látky: benzylalkohol, fenoxyetanol
Účinné látky: vitamin C, INCI: Sodium Ascorbate - regenerace a antioxidační účinek;
pantenol, INCI: Panthenol - podpora jemnosti struktury pleti;
pyridoxin, INCI: Pyridoxin HCl - regenerační účinek

 

Jak kombinovat séra s nanomaskou?
Pleťové masky jsou často vhodnými kandidáty na kombinaci s pleťovými séry. Ve většině případů se vzájemně doplňují a zvýšují společný účinek.
SynCare NanoCare vitaminová pleťová maska je specifická mimořádnou kapacitou pro aktivní látky. Pokud pod tuto masku aplikujete sérum, naváže se do ní a nanovlákna postupně uvolňují účinné látky do pleti. Nanomaska tedy především zvyšuje výsledný efekt séra. Pokud je například jeho účinkem hydratace, bude díky masce tato vlastnost významně podpořena. To stejné platí pro působení regenerační, liftingové nebo antioxidační. Podmínkou je, aby byla nanomaska po celou doba aplikace dostatečně zvlhčena.

 

Nano UV filtry
V kosmetice jsou nanomateriály stále ještě relativně vzácné. Výjimku tvoří anorganické UV filtry, které jsou dnes již značně rozšířeny. Používá se oxid titaničitý a oxid zinečnatý. Pokud jsou rozemlety až na velikost nanočástic, ztrácí schopnost vytvářet na kůži nežádoucí bělavý film, ale zachovávají si účinek UV filtrů. Nano UV filtry mohou být používány ve všech přípravcích, s výjimkou aerosolových rozprašovačů.

SynCare 100% kyselina hyaluronová+arganový olej Hydratační tělový šampon

Základní popis: Každodenní mytí pokožky těla a rukou suché pleti může vyvolávat řadu problémů. SynCare vyvinula speciální mycí kosmetický přípravek, který současně poskytuje kůži nezbytnou vlhkost a propůjčuje jí po mytí přirozenou vláčnost. Kyselina hyaluronová, arganový olej a levandulová silice se jedinečně doplňují a poskytují pokožce nezbytnou hydrataci, výživu a ochranu.

Účinek přípravku: 100% kyselina hyaluronová Hydratační tělový šampon je určený pro mytí všech typů pokožky, ale zejména je doporučen pro každodenní mytí suché kůže.
Použití: Přípravek je vhodný jak pro mytí pokožky celého těla, tak rukou.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Účinné látky: sodná sůl kyseliny hyaluronové, INCI: Sodium Hyaluronate - výborné hydratační vlastnosti;
olej arganových jader, INCI: Argania Spinosa Kernel Oil - dodává pokožce zvláčňující a ochranné složky,
levandulová silcice, INCI: Lavandula Angustifolia Oil - přirozená vůně

 

Mytí pokožky v chladném období
Mytí pokožky těla, včetně rukou má racionální hygienické důvody. Frekvence závisí na typu práce, způsobu ochrany a na ročním období.
Chlad a především mráz jsou obecně nepříznivé faktory, které působí na pokožku. Současně však, pokud nevykonáváme namáhavou nebo znečisťující práci při dostatečné ochraně kůže, klesá potřeba jejího namáhání. Obecně se méně potíme a rovněž přístup znečisťujících prachových částic je více omezen oděvem.
Při teplotách pod 5° C a při splnění výše uvedených podmínek je především pro suchou pokožku vhodné mytí celého těla ob den. Preferujeme sprchování, a to přiměřeně teplou vodou. Pokožku osušíme nikoli třením ručníkem, pouze ji vysušujeme jeho dotyky.
Pro mytí citlivé kůže doporučujeme SynCare SENSITIVE Hydratační tělovým šampon a pro mytí suché pokožky SynCare 100% kyselina hyaluronová Hydratační tělový šampon. Po koupeli pokožku ošetříme SynCare SEBUCEL Zklidňujícím tělovým mlékem.

 

Ochrana rukou při mrazu
Mráz má vysušující účinky, a proto vždy chráníme ruce rukavicemi. V závislosti na intenzitě mrazu a délce pobytu volíme jejich typ. Po příchodu do místnosti doporučujeme ošetřit ruce SynCare Zvláčňujícím a zesvětlujícím krémem na ruce, který obnoví jejich hydrataci.

Jistota při suché pokožce

Oktopirox je příkladem účinné látky, která se používá jak v léčivech, tak v kosmetice. Jedná se o relativně jednoduchou, ale velmi účinnou sloučeninu, která působí proti řadě mikroorganizmů.
Značka SynCare využívá oktopirox ve dvou typech přípravků - při akné a mastné pleti nebo v šamponu proti lupům.

Bez nežádoucích účinků
Oktopirox se používá v kosmetice v koncentracích do 1%. Je velmi dobře tolerovaný a patří k nejbezpečnějším antimikrobiálním látkám.

Proti lupům
Oktopirox působí velmi účinně proti kvasinkám rodu Malasessia, které se významně podílí na tvorbě lupů ve vlasech.
SynCare Šampon proti lupům.

Proti akné a seboroické dermatitidě
Oktopirox omezuje aktivitu některých bakterií aknózního zánětu a mikrobů při seborei.
SynCare Gel při aktivní akné, SynCare Sérum pro aknózní pleť, SynCare Acne Soft make-up, SynCare Micro Ampoules Anti Acne.

Jistota proti suché pokožce

Sójový olej byl dlouho pokládán za běžnou potravinářskou surovinu, která nemá žádný zvláštní význam pro kosmetiku. Změna nastala až v průběhu 80tých let minulého století a souvisela s poznatkem, že složky sójového oleje mohou příznivě působit na obnovu bariérové funkce kůže, která bývá snížena u suché pokožky. Příznivý účinek složek sójového oleje u osob s velmi suchou pokožkou pravděpodobně souvisí více s obsahem fytosterolů než se zastoupením mastných kyselin.

Další významnou skupinou látek jsou antokyany, které patří k flavonoidům. Ty působí proti rozvoji zánětu. Obě výše popsané složky se podílejí na specifickém účinku sójového oleje při sklonu kůže k přesušení a zarudnutí u atopického ekzému.
Proto je sójový olej součástí řady přípravků, které jsou doporučovány pro kosmetikou péči o pokožku osob s velmi suchou pokožkou nebo v chronické fázi atopické dermatitidy.

SynCare Maska na vlasy s arganovým olejem a shea máslem
Chrání vlasy před poškozením a UV zářením - pro výživu a ochranu vlasů, arganový olej a shea máslo, pro snadné rozčesání vlasů, pro regeneraci kořínků vlasů.

Základní popis: Přípravek rozšiřuje kosmetickou řadu SynCare, která je určena pro péči o vlasy. Maska představuje unikátní kombinaci jemných výživných olejů a ochranných složek. Byla vyvinuta především jako regenerační balzám po mytí vlasů. Dodá vlasovému stvolu potřebné výživné, ochranné a regenerační složky, které se v průběhu mytí ztrácí. Současně bylo cílem odborníků SynCare poskytnou vlasům ochranu nejen bezprostředně po mytí, kdy jsou nejméně chráněny. Proto maska obsahuje látku ABIL UV Quat 50, která chrání vlasy před nežádoucími účinky vnějšího prostředí i několik hodin po jejich mytí.

Účinek přípravku: Maska na vlasy s arganovým olejem a shea máslem obsahuje kombinaci tří složek, které mají blahodárný účinek pro zdraví vlasů. Arganový olej a bambucké máslo chrání vlasy před nadměrným přesušením po jejích mytí. Extrakt zeleného čaje má regenerační a stimulační účinky pro obnovu plnosti vlasů a jemné antistatické složky usnadní rozčesání vlasů.
Použití: Naneste 1 až 2 čajové lžičky na vlhké umyté vlasy a masáží rovnoměrně vtírejte masku po celé délce vlasů. Následně vlasy pročešte hřebenem. Masku po 5 minutách oplachněte.

Konzervační látky: fenoxyetanol

 

Vlasy jako UV filtr
Vlasy představují přirozený UV filtr, který chrání pokožku před účinky UV záření. Platí to nejen na hlavě, ale na všech více ochlupených místech. Barva vlasů je dána množstvím melaninu a poměrem jeho dvou typů - eumelaninu a feomelaninu. Tmavší a hustší vlasy mají větší fotoprotektivní vlastnosti. Spoléhat se jen na vlasy jako na přirozený UV filtr se nedoporučuje a navíc UV záření vlasy poškozuje, zejména jeho keratinovou složku.

 

Poškození vlasů slunečním zářením nebo v soláriu
Ochranu pokožky před poškozením slunečními paprsky, zejména UV složkou, pokládáme za samozřejmost. Jinak je tomu dosud s ochranou vlasů. Skutečně účinnou fotoprotekci představují vhodné pokrývky hlavy. Ty však běžně používáme jen občas a pravidelně obvykle jen v zimním období, kdy je intenzita UV záření v našich zeměpisných šířkách malá. Vlasy jsou po většinu roku nekryty, a to na rozdíl od pokožky těla. Obdrží tedy vyšší celkovou dávku UV záření. V porovnání s kůží není jejich poškození patrné ihned. Především UV záření urychlí výpad vlasů a způsobí, že vlasy jsou tenčí, snadněji se lomí a konečky se třepí. Pokud jsou navíc vlasy barvené nebo chemicky modelované - zejména studené vlny - poškození se umocňuje.
Jak chránit vlasy před poškozením UV zářením
Vlasy bychom nikdy neměli umývat před opalováním, ať již na slunci nebo soláriu. Snižujeme tím jejich přirozené SPF a odstraňujeme ochrannou kutikulu. Podobně před opalováním nedoporučujeme používat fixační gely ani laky. Je vhodné vlasy umýt vlažnou vodou s menším množstvím šamponu. Poté naneseme na 10 minut Masku na vlasy s arganovým olejem a shea máslem. Maska má schopnost "opravovat" poškození vlasů po UV záření.

SynCare Sérum zklidňující s mošusovým a meruňkovým olejem
Sérum pro citlivou a suchou pleť - rychlé zklidnění pleti, zjemňuje pokožku, vhodné i pro masáž pleti, s extraktem mošusové růže

Základní popis: Zklidnění podrážděné nebo citlivé pleti patří k nejobtížnějším kosmetickým úkolům v práci osobní i profesionální salonní péče. Příčin podráždění může být celá řada. Až na specifické případy je společným rysem suchost citlivé pleti. Současně však citlivá pleť nesnáší nadměrné promaštění, které naopak může podpořit podráždění. Proto SynCare Sérum zklidňující neobsahuje běžné syntetické a rostlinné oleje, ale jeho blahodárný účinek je založen na kombinaci panenského meruňkového oleje a absolue extraktu několika druhů růží, které nedráždí.
Charakter přípravku: bezvodá směs lipofilních složek
Použití: Aplikujte 2 až 3 kapky séra a lehce, rovnoměrně jej vklepejte do pleti. Po aplikaci můžete nanést SynCare Masku zklidňující se Shea máslem a případně ji překrýt SynCare Obličejovou maskou NT. Sérum můžete rovněž smíchat se SynCare NICREAM krémem s rostlinnými kmenovými buňkami - dvě dávky krému na 1 kapku séra.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: panenský meruňkový olej (INCI: Prunus Armeniaca Kernel Oil) - zjemňuje pleť,
směs absolue extraktů růží (INCI: Rosa Canina Seed Extract, Rosa Moschata Leaf Extract)

 

Co je absolue
Zatímco esenciální oleje se z bylin získávají zpravidla procesem destilace vodní parou, absolue (absolute, ang.) vyžaduje náročnější techniku extrakce pomocí rozpouštědla.
Tradičně je to enfleuráž, která byla vyvinuta v kolébce parfémů - v jižní Francii. Technika enfleuráže umožňuje získat extrakty podobné esenciálním olejům, avšak koncentrovanější a více aromatické. Typická je absolue růže nebo jasmín.

SynCare 100% PURE COLLAGEN maska kolagenový plát - čistý 100% kolagen pro krásu
Obnovuje pružnost pleti, hydratuje pokožku, zklidňuje podráždění, zvyšuje účinek aplikovaných kosmetických sér

Základní popis: 100% PURE COLLAGEN maska je ojedinělý přípravek na českém trhu. Odborníci SynCare si dali za úkol vyvinout masku, která by obsahovala nejméně 95% čistého 100% kolagenu. Na trhu jsou sice relativně dostupné přípravky z buničiny, které jsou napuštěny vodným roztokem kolagenu, ale 100% PURE COLLAGEN maska představuje lyofilizovaný (vysušený) kolagen. Klientka tak na pleti nemám "papír" s kolagenem, ale čistý kolagen.

Účinek přípravku:
Použití s pleťovým séry - jedná se o nejčastější typ aplikace. Na pleť naneste sérum SynCare dle typu pokožky nebo kosmetického problému. Po zapracování přiložte SynCare 100% PURE COLLAGEN masku a zvlhčete ji vodou nebo lépe a snadněji SynCare Hydrogenia biominerálním tonikem ve spreji, případně SynCare REVITALIA revitalizující celulární vodou s kyselinou hyaluronovou. Masku udržujte vlkhou a odstraňte ji po 15 až 20 minutách.
Samostatná hydratace a obnova pružnosti pleti - na zvlhčenou pokožku, nejlépe SynCare HydrogeniíSynCare REVITALIÍ nebo SynCare Zklidňujícím a výživným tonikem přiložte 100% PURE COLLAGEN masku a udržujte ji vlhkou.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: kolagen (Collagen) - obnova pružnosti a hydratace pleti
Balení: Kruhový plát kolagenu s výsekem pro oči a ústa. Hmotnost balení 6 g, přípravek je v hygienickém zataveném obalu.

 

Rozdíl mezi plátem čistého kolagenu pro péči o pleť a buničinou, která je napuštěna roztokem kolagenu
Výroba pleťových masek z čistého lyofilizovaného kolagenu je zdlouhavá, technologicky náročná, a proto drahá. Určitou alternativou je napuštění buničité textilie roztokem kolagenu. V takovém případě se již nejedná o aplikaci čistého kolagenu na pokožku, ale o přípravek s obsahem kolagenu do 10% jeho čisté hmoty.

SynCare NEOderm - vitamin C+ a glucan - účinná regenerace vaší pleti
S hojivými složkami, pro citlivou pokožku, při poškození pleti, pro citlivé a popraskané rty, obsahuje také zinek

Základní popis: NEOderm krému náleží v nabídce kosmetiky SynCare zcela unikátní místo. Jedná se o unikátní kosmetický přípravek pro tak zvanou přímou regeneraci pokožky, která je zprostředkována aktivací některých faktorů hojení. Pod tímto složitým vysvětlení se skrývá jednoduchý princip účinku - krém je určený pro udržení a případně regeneraci bariérové funkce kůže. Má bohatou lipidickou strukturu, ale přesto nezanechává pocit nadměrného promaštění.

Účinek přípravku:
Intenzivní regenerační péče o pleť - zvyšuje vláčnost a udržuje celistvost pleti.
Péče o praskající a citlivé rty a ústní koutky - regeneruje a zjemňuje.
Ochrana a regenerace po dermarollingu nebo po permanentním make-upu - podporuje hojivé procesy v kůži.
Regenerační péče o zacelenou pokožku po chirurgických zákrocích - NEOderm se vtírá do kůže po zákroku přibližně 30 dnů.
Pokožka poškozená vnějšími fyzikálními a chemickými vlivy - NEOderm se vtírá 2x denně po dobu 60 dnů.

Konzervační látky: benzylalkohol
Popis hlavních účinných látek: pupalkový olej (Oenothera Biennis Oil) - působí proti vysoušení,
sodná sůl kyseliny hyaluronové (Sodium Hyaluronate) - hydratační účinek,
glukonát zinečnatý (Zinc Gluconate) - zklidnění pleti

 

NEOderm krém v péči o pleť po permanentním make-upu a dermarollerové mezoterapii
Permanentní make-up neboli permanentní tetováž je zákrok narušující kožní bariéru, právě tak jako lékařská mezoterapie. Po těchto speciálních zákrocích s bezprostřední dezinfekcí povrchu pokožky je vhodné podpořit přirozené regenerační pochody v kůži.
SynCare NEOderm krém nabízený v balení 30 ml byl rovněž pro tyto účely vyvinutý a testovaný.
Permanentní make-upNEOderm krém použijeme druhý den po zákroku. Aplikuje se v tenké vrstvě a lehce se vtírá do míst permanentu dvakrát denně po dobu 7 až 10 dnů.
Dermarollerová mezoterapieNEOderm krém aplikujeme cca 15 minut po zákroku a dezinfekci pokožky. V aplikaci pokračujeme 2x denně 4 dny.

 

Zinek v péči o kůži
Zinek je kovový prvek, který má důležité vlastnosti pro organizmus. Jeho nedostatek působí v dětství a dospívání omezení tělesného růstu a duševního vývoje. Z dermatologického hlediska se projevuje nedostatek zinku především opožděným hojením ran. Kombinace zinku s erytromycinem je účinná pro léčbu akné.
V kosmetice má zinek prokázaný význam pro regenerační procesy a aktivuje hojivý potenciál kůže.

SynCare Arganový olej 100% BIO - blahodárný účinek pro pokožku a vlasy
100% bio arganový olej, regeneruje pokožku, dodává jemnost a vláčnost, chrání a vyživuje vlasy, vhodný pro masáže.

Základní popis: Čistý arganový olej v bio kvalitě doplňuje řadu přípravků SynCare, které jsou určeny pro masáž pokožky obličeje a těla. Výjimečnost přípravku spočívá nejen ve faktu, že se jedná o vzácný typ rostlinného oleje, ale také v skutečnosti, že použití oleje daleko přesahuje oblast kosmetické masáže. Arganový olej je vhodný rovněž pro samostatnou aplikaci na pokožku, na vlasy a nehty. Tím se neobyčejně rozšiřuje potenciál jeho použití.

Účinek přípravku: Přípravek je vhodný jak pro samostatnou masáž pokožky obličeje a těla, tak pro aromaterapeutickou masáž, při které jsou přidány esenciální silice. Při samostatné aplikaci na kůži má araganový olej intenzivní hydratační účinky, působí proti suchosti pokožky a podporuje elasticitu kůže. Po slunění snižuje riziko projevů spálení pokožky. Při aplikaci na vlasy jim propůjčuje hedvábnou jemnost, ale současně je posiluje a zvyšuje jejich elasticitu.
Použití: Pro masáž je možné odšroubovat mechanický dávkovač a dávkovat přípravek do dlaní nebo přímo na pokožku.
Pro péči o pleť nebo vlasy aplikujte do dlaně či na pokožku několik kapek dávkovačem.
Konzervační látky: Nejsou přítomné.

 

Rozdíly mezi bio a konvenčními rostlinnými oleji
Produkce ekologického zemědělství v oblasti pěstování rostlinných produktů se zaměřuje především na udržitelnost celého procesu. Plodiny pro získávání bio olejů nesmí být chemicky ošetřovány a půda musí být uchovávaná v přirozeném stavu.
Bio oleje jsou méně standardizovány než konvenční. Mohou mít odlišnou vůni, barvu, případně i konzistenci, ale měly by být prosty zbytků chemických hnojiv.

 

Arganový olej 100% BIO v péči o vlasy a nehty
Arganový olej bývá někdy označován jako kosmetické zlato mezi oleji. Je to dáno nejen jeho obtížným získáváním, ale také mimořádně příznivými vlastnostmi pro pleť, vlasy i nehty. Zatímco masáž a péče o pokožku pomocí arganového oleje je již rozšířená, kosmetické využití pro výživu vlasů a nehtů je dosud opomíjené. To, co předurčuje vhodnost arganového oleje pro ošetření jak vlasů, tak nehtů, je vysoký obsah polyfenolů a fytosterolů, které mají schopnost pronikat i přes silnou kolagenní vrstvu vlasů a nehtů. Dostávají se až ke kortexu, kde působí především výživně a regeneračně.
Arganový olej 100% BIO v péči o vlasy - pár kapek oleje dávkujeme do dlaní a vetřeme jej do konečků vlhkých vlasů.
Zábal na vlasy - do dlaně naneseme malé množství Syncare Masky na vlasy s arganovým olejem a přidáme cca 10 kapek SynCare Arganového oleje 100% BIO.
Arganový olej 100% BIO v péči o nehty - kapneme jednu kapku na nehet, olej rozetřeme a necháme jej vstřebat. Olej je možné přidat i do některého krému a poté nanést na nehet.

SynCare Soft Body Roll-on antiperspirant se zeleným čajem

Potíte se? Použijte antiperspirant SynCare - bez hlinitých solí, bez alkoholu, nezanechává bílé stopy, příjemná unisexy vůně.

Základní popis: Antiperspiranty a deodoranty se stávají denní potřebou člověka. Nový SynCare Antiperspirant Soft Body Roll-On přináší řadu výhod speciálních kombinací látek proti pocení. Odborníkům SynCare se podařilo vyloučit hlinité soli a nahradit je látkou na bázi hydroxiduhličitanové soli zinku. Pomocnou látkou proti pocení je extrakt třezalky, který má stahující účinky. Antiperspirant rovněž obsahuje extrakt zeleného čaje, který spolu s vůní charakteru unisexy dodává přípravku velmi příjemné aroma a také deodorační vlastnosti.

Účinek přípravku: Antiperspirant SynCare Soft Body Roll-On účinně zabraňuje pocení a omezuje celkovou vlhkost míst, kde byl aplikován. Je bez alkoholu a bez hlinitých solí. Po aplikaci nevyvolává nepříjemný lepivý efekt a jeho účinek přetrvá až 24 hodin.

Použití: Nanáší se nejlépe ráno na suchou čistou pokožku v oblasti podpaží, případně pod prsy, na dlaně či plosky nohou nebo vnitřní strany stehen.
Konzervační látky: fenoxyetanol
Účinné látky: karbonáthydroxid zinečnatý (Zinc Carbonate Hydroxide) - antiperspirační a deodorační,
třezalka tečkovaná (Hypericum Perforatum Flower/Twig Extract) - pomocné antiperspirační účinky,
zelený čaj (Camellia Sinensis Leaf Extract) - deodorační a stahující účinky

 

Třezalka není nenápadná bylinka
U nás nejznámější třezalka tečkovaná se používala již v středověkém léčitelství. Věřilo se, že chrání před ďáblem a chorobami. Čaj z třezalky se obecně užívá při některých neurologických obtížích. Třezalka však má i účinek antiperspirační, který vychází z účinku neurologického. Ovlivňuje činnost sympatiku a parasympatiku, čímž reguluje tvorbu potu v potních žlázách. Pomocnou roli mají také obsažené třísloviny.

 

Antiperspirant nebo deodorant
Rozdíly mezi antiperspiranty a deodoranty jsou značné. Běžný spotřebitel však často mezi nimi nerozlišuje. Zatímco antiperspirant má primárně omezovat vlastní vylučování potu na povrch pokožky, deodorant pocení nebrání, ale neutralizuje a upravuje tělesný pach, který pot tvoří.
Až 40% deodorantů na trhu EU pokládají spotřebitelé za antiperspiranty, tj. domnívají se, že omezují pocení, i když jen redukují tělesný pach.
Rozhodnutí, zda si koupit antiperspirant nebo deodorant, je vždy otázkou aktuálních potřeb, které jsou často subjektivní. Nemáme-li rádi vlhko např. v podpaží a současně chceme omezit pach, volíme spíše antiperspiranty. Chceme-li jen redukovat tělesný pach, volíme deodoranty.

 

Jak působí antiperspiranční látky
Principem působení je reakce solí obsažených v potu, které působí s antiperspiračními látkami za vzniku gelové zátky. Ta brání uvolňování potu na povrch pokožky. Sekundárně je rovněž ovlivněn keratin ve vývodu potní žlázy. Pokud se pot v daném místě nemůže uvolňovat na povrch, sníží potní žláza jeho tvorbu.
Antiperspirační látky
Mezi časté patří soli hliníku. Proti nim existují výhrady z hlediska zdravotní bezpečnosti - karcinomu prsu. Je ovšem nezbytné zdůraznit, že nemáme jednoznačné důkazy o škodlivosti hliníku v antiperspirantech a rozsáhlá epidemiologická meta-analytická nenašla důkaz, že by
antiperspiranty s hliníkem podporovaly rozvoj rakoviny prsu. /(Epidemiology 2013; 24(Issue 1):p. 172/
Přesto SynCare nepoužívá hliník a nahradil je látkou na bázi zinku a extraktem třezalky.
Může omezení pocení na jednom místě zvýšit vylučováním potu na jiném?
Ne. Redukce pocení je na tak malé ploše, že celkové vylučování potu je nezměněné.

SynCare Hydrogenia biominerální tonikum ve spreji, SynCare Revitalia revitalizující celulární voda ve spreji

Osvěžení, zklidnění, hydratace. Hydrogenia i v balení 50 ml, snadná aplikace ve spreji, vhodné i pro horké dny.

Základní popis: Dermo a bio kosmetická značka SynCare má v nabídce dvě obohacené mineralizované vody ve spreji. V obou případech se jedná o speciální kosmetickou mineralizaci původně demineralizované čištěné vody, která byla následně obohacena o ionty například manganu, draslíku nebo vápníku. I když základ těchto přípravků SynCare je podobný, liší se v zastoupení jednotlivých iontů solí a v dalších účinných látkách.

Konzervační látky: fenoxyetanol

HYDROGENIA biominerální tonikum ve spreji
Účinek přípravku:
osvěžení, hydratace, zklidnění
ionty solí a prvky (mg/l) HYDROGENIA
hydrogenuhličitany  6 900 mg/l
chloridy                      410 mg/l
sírany                        105 mg/l
sodík                       1 687 mg/l
draslík                          87 mg/l
vápník                        183 mg/l
mangan                        --- mg/l

REVITALIA revitalizující celulární voda ve spreji
Účinek přípravku: osvěžení, obnova normálního tonusu pleti, hydratace
ionty solí a prvky (mg/l) REVITALIA
hydrogenuhličitany  6 900 mg/l
chloridy                         43 mg/l
sírany                         105 mg/l
sodík                        1 070 mg/l
draslík                           87 mg/l
vápník                           --- mg/l
mangan                         54 mg/l

 

V čem se liší HYDROGENIA a REVITALIA
I když je balení obou přípravků stejné, jejich použití se v některých ohledech liší.
HYDROGENIA je typická minerálka ve spreji, která osvěžuje a zklidňuje pleť, včetně citlivé pokožky.
REVITALIA nemá tak intenzivní osvěžující vlastnosti ihned. Její účinky se rozvíjí postupně. Výborně pokožku hydratuje, díky obsahu kyseliny hyaluronové, a obnovuje její optimální tonus.

 

Osvěžením a hydratací pleti v horkých dnech bráníte přehřátí organizmu
Kosmetická péče je pokládána za primárně estetickou záležitost. Ve skutečnosti má často bezprostřední dopad na lidské zdraví. Typickým příkladem jsou přípravky pro ochranu pokožky při opalování nebo osvěžující vody - nejčastěji ve spreji.
Osvěžení pokožky, která je přehřátá a nadměrně se potí, pomocí mineralizovaných vod ve spreji vede nejen k povzbuzení a ochlazení pokožky, ale obnovuje potřebnou iontovou rovnováhu, která se pocením vytrácí. Tyto vody bychom v horkých dnech měli používat několikrát denně.
Kdykoli cítíte únavu pleti, potíte se a ztrácíte pozornost, je vhodné aplikovat několik dávek HYDROGENIA biominerálního tonika ve spreji nejen na obličej, ale také na krk, dekolt nebo ruce až po lokty. Tento přípravek nahrazuje i klasické tonikum, proto se, nejen v letním období, hodí pro tonizaci pleti v rámci domácí péče i profesionálního kosmetického ošetření.

SynCare 100% Kyselina hyaluronová + vitamin C - dokonalá hydratace kyselinou hyaluronovou

Lehký a zvláčňující balzám, chrání a vyživuje, vhodný i po opalování

Základní popis: Dostatečná hydratace pokožky celého těla je dnes nezbytnou podmínkou správné kosmetické péče. Dermo a bio kosmetická značka SynCare nabízí intenzivní hydratační tělový balzám, který kombinuje účinky kyseliny hyaluronové s vitaminem C. Přípravek se snadno roztírá, a přestože je velmi bohatý na výživné látky, nezanechává pocit mastnoty na pokožce. Byl vyvinutý zvláště pro ošetření pleti po koupeli nebo sprchování, ale současně je vhodný i pro prevenci suché a ochablé kůže po opalování. Zvláštní pozornost byla věnována rovněž jeho použití u dětské pleti. Proto byl přípravek zvláště schválen i pro děti do 3 let. Balzám je decentně parfemovaný.

Účinek přípravku: Hydratační tělový balzám 100% kyselina hyaluronová a vitamin C má silný hydratační účinek. Po aplikaci je pokožka vláčná, jemná a získává optimální tonus. Vitamin C omezuje negativní působení slunečního záření a má příznivý účinek pro ochranu kolagenu.

Použití: Nanáší se po koupeli nebo po sprchování, případně před a po opalování.
Konzervační látky: fenoxyetanol
Účinné látky: kyselina hyaluronová (Sodium Hyaluronate) - hydratuje, zklidňuje,
vitamin C (Ascorbyl Palmitate) - antioxidační účinky

 

Pitný režim při opalování
Tělo je na přímém slunci vystaveno teplotám kolem 55° C. Při extrémech a v jižnějších zemích i více. Zatímco vhodný UV filtr chrání před UV zářením, tepelná ochrana při opalování neexistuje. Proto nabývá na významu pitný režim. Při opalování v délce 2 hodin stoupá potřeba nealkoholických neslazených tekutin o 1 až 1,5 litru. Děti a starší lidé jsou při slunění zvláště ohroženi dehydratací, která může vyústit až v kolaps.

 

Hydratace při opalování
I když se v médiích pravidelně, zejména před letním obdobím, objevují varování před nadměrným opalováním, přesto se mnozí z nás nemohou dočkat okamžiku, kdy ulehnou pod sluneční paprsky, aby jejich pokožka získala zlatavý odstín. Zdravotní rizika nadměrného opalování jsou dostatečně známa. Mnoho věcí můžeme ovlivnit sami, včetně správné hydratace. Optimální péče nespočívá pouze v nanesení ochranného krému.

Správná hydratace pokožky před i po opalování pomáhá omezit suchost kůže, která se objeví zpravidla při jejím hnědnutí, a její zarudnutí.
Přibližně 15 minut před opalováním se osprchujte a na ještě vlhkou pokožku naneste Hydratační tělový balzám 100% kyselina hyaluronová a vitamin C a lehce jej vetřete do pleti. Ochranný přípravek při opalování naneste v silnější vrstvě na pokožku cca 5 minut před opalováním. Nezapomeňte - na celé tělo je spotřeba ochranného přípravku při opalování 32 g! Po opalování se znovu osprchujte vlažnou vodou a naneste opět balzám. Omezíte tak projevy nežádoucího zarudnutí pokožky, včetně pocitu svědění či pálení. Nezapomeňte dodržovat při opalování správný pitný režim.

SynCare Nicream - rostlinné kmenové buňky, buněčný růstový faktor

Optimální péče pro citlivou pleť s kmenovými buňkami, s regeneračními faktory, UV ochrana SPF 10

Základní popis: NICREAM krém patří k výrobkům s dlouhou historií u značky SynCare. Jeho původní varianta byla uvedena na trh v roce 2001, a od té doby prošel řadou inovací. Přesto, nebo právě proto, se jedná o jeden z nejprodávanějších přípravků dermokosmetiky SynCare. Je určený především pro denní péči o velmi citlivou pleť, ale našel si cestu k pokožce dětí nebo zralé pleti. Jeho unikátnost spočívá v tom, že se jedná o tak zvanou dvojnou emulzi, někdy označovanou jako krém v krému. Vnější fázi tvoří voda, v níž jsou rozptýleny tukové kapky, do nichž jsou uzavřeny další vodné kapky s aktivními látkami, pronikajícími hluboko do pokožky. Krém má bohatou texturu, a přitom se snadno vstřebává.

Účinek přípravku: NICREAM krém s rostlinnými kmenovými buňkami obsahuje dvě hlavní účinné látky - rostlinné kmenové buňky z madagaskarského keře Sigesbeckia orienatlis a biogenní růstové faktory, které podporují regeneraci pokožky a zklidňují ji. Krém má sluneční ochranu SPF 10.

Použití: Nanáší se 2x denně, nejlépe ráno a večer.
Konzervační látky: fenoxyetanol
Účinné látky: rostlinné kmenové buňky (Sigesbeckia Orientalis Extract) - potlačuje citlivost pleti, regeneruje,
růstový biogenní epidermální faktor (Sh-Polypetide-1) - regenerační účinek,
zázvorový extrakt (Radix Zingeberis Oil) - zklidňující vlastnosti,
vitamin B5 (Panthenol) – regeneruje

 

UV filtry v denních krémech jsou potřebné
Slunce pleti nejen prospívá, ale také škodí. Dlouhodobé negativní účinky především UV záření spočívají zejména v urychlení stárnutí pleti a také v zvýšeném riziku různých typů rakoviny kůže. Zatímco ochranu při opalování již pokládáme za samozřejmou, běžná denní ochrana stále není standardem. SynCare již od roku 2004 důsledně dodržuje zásadu, že každý denní krém této značky obsahuje UV filtr nejméně SPF 8.

 

Optimální krém pro začínající jaro
Jaro je obdobím, kdy se pleť znovu jakoby nadýchne, přijímá mnohem více slunečních paprsků a, zdánlivě paradoxně, je obklopena vlhčím, méně chladným prostředím, než tomu bylo v zimě. Na počátku jara vyžaduje pokožka nejen intenzivní výživu, ale také vhodnou ochranu, která však nebude přinášet pleti nadměrné množství tukových složek. Nastává čas pro ošetření NICREAM krémem s rostlinnými kmenovými buňkami.

Ošetření nejen pro náročnou citlivou pleť
NICREAM můžeme použít nejen jako denní krém, ale i jako intenzivní výživnou masku. Na rozdíl od klasických krémových masek jej nedoporučujeme odstraňovat, ale jeho zbytky po cca 15 minut lehce vmasírovat do pleti.

Kombinace s pleťovými séry SynCare při použití NICREAM jako masky
Použití sér s NICREAM krémem je jiné, než u dalších přípravků. Séra nenanášíme před ošetřením krémem, ale přidáme několik kapek na krém těsně před jeho vetřením do pokožky, kdy jsme jej použili jako masku.
Velmi citlivá pleť: Sérum zklidňující
Pleť suchá, pleť +35, pleť +55: Sérum regenerační BIO CPK

SynCare MULTI VOLUME 100% kyselina hyaluronová omlazující sérum

Trojitý účinek při omlazení pleti
Obal s masážní hlavicí, sérum navrací pleti plnost, obsahuje kinetin proti vráskám.

Základní popis: Přípravek představuje unikátní složení tří hlavních účinných látek - kyseliny hyaluronové, kinetinu a extraktu z fíkovníku. Jemnou, velmi příjemnou, a přitom bohatou texturu séra ocení především zákaznice, jejichž náročná pleť vyžaduje luxusní pravidelnou péči. Ve vodné fázi séra jsou rozptýleny jemné kapky esteru arganového oleje, což způsobuje bělavý vzhled přípravku. Díky inovativnímu balení s aplikační hlavicí se přípravek snadno nanáší na pleť a lehce vmasírovává. Praktické balení do kabelky oceníte zejména na cestách.

Účinek přípravku: MULTI VOLUME 100% kyselina hyaluronová omlazující sérum rozšiřuje řadu přípravků s čistou 100% kyselinou hyaluronovou o sérum pro obnovu a udržení plnosti pleti. Díky balení, které může připomínat tužku, si lze snadno zapamatovat účinek pomocí jednoduchého sloganu: Zázračná tužka SynCare MULTI VOLUME 100% kyselina hyaluronová omlazující sérum škrtá potřebu invazivních zákroků. Dochází k vypnutí pokožky a projasnění.

Použití: Obden, nejlépe večer se sérum vmasíruje do pleti.

Konzervační látky: fenoxyetanol.

Účinné látky:
kinetin (Furfuryl Tetrahydropyranyladenine) - omezuje projevy stárnutí pokožky,
sodná sůl kyseliny hyaluronové (Sodium Hyaluronate) - zvyšuje hydrataci kůže,
extrakt fíkovníku (Ficus Carica Fruit Extract) - osvěžuje a hydratuje,
vitamin B5 (Panthenol) - regeneruje.

 

Pantenol - opomíjený vitamin?
Pantenol (vitamin B5) neboli kyselina pantotenová je ve vodě rozpustný vitamin skupiny B, který má významné biologické funkce. Jako součást aktivního centra koenzymu A bezprostředně ovlivňuje metabolizmus bílkovin, tuků i cukrů. Jeho nedostatek se projevuje některými neurologickými příznaky. V kosmetice se využívá především pro jeho regenerační vlastnosti na epitely, včetně pokožky.

 

Péče o náročnou citlivou pleť
Každá pleť vyžaduje přiměřenou výživu. Její požadavky se postupně zvyšují a přibližně kolem 35. až 40. roku by měla být kosmetická péče nejen udržující ve smyslu podpory dobrého stavu pokožky, ale měla by se soustředit na předcházení projevy stárnutí pleti.

HYDRATACE, REGENERACE, LIFTING, OBJEM, UV OCHRANA - to je pět základních bodů, které jsou důležitou součástí profesionální salonní i domácí péče. V mnoha případech je pleť současně citlivá. Kosmetická péče se za těchto okolností komplikuje a dochází k zúžení výběru vhodných kosmetických přípravků. Citlivou pokožku často doprovází rozšířené cévky, které vyžadují zvláštní péči.

Čištění a tonizace: SynCare Čisticí emulzeSynCare Zklidňující a výživné tonikum.
Obnova objemu pleti: SynCare MULTI VOLUME 100% kyselina hyaluronová omlazující sérum.
Proti zvýšené citlivosti pleti: SynCare Sérum zklidňující.
Intenzivní liftingová péče u citlivé pleti: SynCare Noční krém 100% kyselina hyaluronová.

SynCare Sebucel zklidňují tělové mléko proti velmi suché pleti

Ideální pro suchou pokožku. zjemňuje a hydratuje, chrání před mrazem.

Základní popis: SEBUCEL zklidňují tělové mléko představuje bohatou krémovou emulzi, která je určena především pro péči o suchou až velmi suchou, případně i atopickou, pokožku. Jeho praktické velké balení jej předurčuje zejména k použití na větší plochy pokožky těla. Velkou předností je přítomnost emulgátorů výhradně na bázi cukerných esterů bez PEG a obsah výživných složek pro kůži, jako je pupalkový olej v bio kvalitě, kyselina hyaluronová, anorganicky vázaný hořčík, vitamin C a urea. Vhodnou konzistenci zajišťuje, mimo další složky, čištěný včelí vosk a příjemnou texturu poskytuje glycerin.

Účinek přípravku: SEBUCEL zklidňující tělové mléko doporučujeme pro péči o velmi suchou až extrémně suchou pokožku celého těla, kterou zjemní, zvláční a hydratuje. Uplatnění najde při ochraně před mrazem, včetně ochrany rukou, ale také v péči o chronicky poškozenou kůži v průmyslu, zemědělství nebo při atopické dermatitidě.

Použití: Dle potřeby 2x až 4x denně vetřete do pokožky.

Konzervační látky: fenoxyetanol

Účinné látky:
pupalkový olej BIO (Oenothera Biennis Oil) - obnovuje ochrannou funkci kůže, udržuje vlhkost, snižuje podráždění,
sodná sůl kyseliny hyaluronové (Sodium Hyaluronate) - zvyšuje hydrataci kůže.

Význam hořčíku v péči o pokožku
Hořčík má většina z nás spojený s minerální vodou Magnesia, případně ví, že hořčík je centrálním atomem zeleného listového barviva chlorofylu. Avšak tento kovový prvek má důležitou roli v udržování bariérové funkce pokožky a pravděpodobně také potlačuje zánětlivé reakce v kůži. Některé anorganické soli hořčíku působí příznivě proti suchosti pokožky a využívá se i jejich obsahu v minerálních vodách při balneoterapii.

 

Rizika pro kůži při pobytu na horách
Zimu má mnoho z nás nerozlučně spojenu s lyžováním na horách. České, moravské, slovenské i rakouské hory bývají doslova obsypány českými lyžaři. Ne vždy ovšem doceňujeme péči o pokožku.
Pobyt na horách představuje pro pleť významnou změnu prostředí. Zatímco přes den v pracovním procesu řada lidí pobývá v temperovaných prostorách a je vystavena chladu, potažmo mrazu jen po omezenou dobu, při dovolené v horském prostředí se poměr zpravidla obrací. Venku trávíme většinu dne. I když tomu přizpůsobujeme oblečení, přesto dochází v řadě případů k poškození pokožky. K nejzávažnějším řadíme omrzliny, případně jejich poslíčky - oznobeniny, dále se setkáme s podrážděním, přesušením, praskáním kůže a chladovou alergií. Opomíjený, a přesto relativně častý, je solární erytém až spálení pokožky po nadměrné nechráněné expozici na slunci.

Péče o pleť na horách
Pro celotělovou účinnou ochranu doporučujeme SynCare SEBUCEL zklidňující tělové mléko, pro menší plochy, zejména pokožky obličeje je vhodná SynCare Ochranná emulze, která obsahuje UV filtry SPF 10. Pro malé děti nabízí SynCare na obličej také NEODERM krém. Při opalování na horách je vhodný SynCare SUN PROTECT SPF 20.

SynCare Sebucel krém proti velmi suché pleti s BIO pupalkovým olejem

Certifikovaná BIO kosmetika, účinně dlouhodobě hydratuje, zvláčňuje a chrání pleť.

Základní popis: SEBUCEL krém BIO podstoupil vývojovou inovaci, která zvýšila výživný účinek krému na suchou pleť. Současně došlo k snížení koncentrace původního přírodního konzervačního systému (směs rostlinných silic) a k doplnění nové stabilizační látky Pentiolu Green, který má certifikaci francouzské bio certifikační autority - Ecocertu. Současně inovovaný krém obsahuje zcela nový komplex slunečnicového oleje a extraktu chmele, které zabraňují znehodnocení bio pupalkového a bio sójového oleje, které jsou obsaženy v přípravku. Krém pleť zvláčňuje, zjemňuje a udržuje ji v celkově velmi dobrém stavu.

Účinek přípravku: SEBUCEL krém je vhodný především pro osoby, které trápí zvýšený pocit suchosti. Do této skupiny řadíme i děti, včetně dětí do 3 let. Uplatnění najde také u pacientů, jejichž kůže je nadměrně přesušená v důsledku atopického ekzému, případně lupénky. Široké použití nachází u profesionálně postižené pokožky - kosmetičky, masérky, nehtové designérky nebo pracovnice a pracovníci v chemickém a stavebním průmyslu. SEBUCEL krém představuje přechod mezi běžnou kosmetickou péčí a intenzivně promašťujícími ochrannými přípravky, jako je SEBUCEL tělové mléko nebo Ochranná emulze.

Použití: Sebucel krém 1x až 3x denně lehce vetřete do pokožky.

Konzervační látky: bez konzervačních látek.

Účinné látky:
pupalkový olej BIO (Oenothera Biennis Oil) a sójový olej (Glycine Soja) - obnovují ochrannou funkci kůže, udržují vlhkost,
ceramidy INCI: Ceramide 3 - přirozená složka kůže, která chybí u suché pleti

Pupalkový olej v kosmetice
Pupalkový olej patří k nejvíce ceněným olejům v kosmetice díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin. Za nejcennější je považována kyselina gama-linolenová, dále jsou přítomné nenasycené kyseliny linolová a olejová. Je prokázáno, že tyto látky chybí v suché pokožce. Přípravky, které obsahují vyšší procento pupalkového oleje, tak působí proti přesušení i praskání kůže.

 

Přípravky SynCare pro ošetření dětské pleti v zimě
SynCare nabízí nejen kosmetiku pro dospělé, ale řada přípravků je vhodná i pro děti. Pod pojmem dětská pokožka si nelze představit jeden konkrétní typ kůže, protože zahrnuje období od narození po vstup dítěte do prepuberty. Stavba kůže po narození je již obdobná struktuře dospělého člověka, avšak významně se odlišuje typem postupně se vyvíjejícího ochlupení nebo aktivitou mazových žláz. Především druhý faktor vede k tomu, že dětská pleť bývá sušší, obecně citlivější a její reaktivita je rychlejší. To se projevuje například v zimním období nebo při nepříznivých klimatických podmínkách.

Péče o dětskou pleť v zimě
Ve většině případů je nezbytné chránit především odkryté části dětské pleti v zimním období. Pro volbu vhodného přípravku je důležitá venkovní teplota. Je-li teplota do 5°C, doporučujeme na menší plochy nanést SynCare SEBUCEL krém, který lze aplikovat i na ruce, případně až po lokty a na celé tělo SynCare Hydratační tělový balzám. Při teplotách méně jak 5°C je pro menší plochy vhodnější SynCare Ochranná emulze a na celé tělo SynCare SEBUCEL zklidňující tělové mléko. Zejména v zimě je vhodné při koupeli nebo po sprchování aplikovat SynCare Bio dětský olej do koupele.

SynCare 100% kyselina hyaluronová Oční krém

Intenzivní omlazení pleti kyselinou hyaluronovou – rozjasňuje pleť okolo očí, vyhlazuje vrásky, zpevňuje okolí očí, okamžité výsledky, dlouhodobý účinek.

Oční krém s kyselinou hyaluronovou doplňuje řadu péče okolo očí a rozšiřuje skupinu přípravků se 100% kyselinou hyaluronovou. Krém je velmi lehký, ale přitom bohatý na účinné látky. První, čeho si uživatelka všimne, je hebký sametový pocit pleti po jeho nanesení.

Účinek přípravku: Díky obsahu čisté kyseliny hyaluronové a přírodně analogického hemiskvalanu propůjčuje krém pleti jemnost a vitalitu. Látka kinetin působí přímo proti mimickým vráskám a omezuje tvorbu rozšířených cévek okolo očí. Příznivé působení doplňuje arganový olej.

Použití: Po odlíčení a čištění pleti naneste Sérum se zlatými pigmenty nebo Micro Ampoules Silver Eyes Radiance. Vklepejte jej kolem očí a cca po 1 minutě aplikujte do širšího okolí pokožky kolem očí Oční krém s kyselinou hyaluronovou. Samostatně doporučujeme krém používat 2x denně - ráno a večer.

Konzervační látky: fenoxyetanol

Účinné látky:
sodná sůl kyseliny hyaluronové (Sodium Hyaluronate) - hydratuje a zklidňuje,
kinetin (Furfuryl Tetrahydropyranyladenine) - působí proti vráskám a rozšířeným cévkám.

SynCare Renovia Oční krém

Pro lifting pleti okolo očí - vyživuje, chrání, zjemňuje, certifikovaná přírodní kosmetika

Renovia Oční krém BIO CPK doplňuje a rozšiřuje řadu krémů pro regeneraci pleti RENOVIA. Krém získal bio certifikaci. To znamená, že je bez syntetických parfémů, barviv, PEGů, bez parabenů a neobsahuje živočišné suroviny. Jeho hlavními účinnými látkami jsou babasu olej, rostlinné ceramidy, rostlinné lipidy skvalan a bambucké máslo. Krém je lehký, ale přesto výživný. Nezanechává pocit nadměrného promaštění, snadno se vstřebává a působí dlouhodobě v citlivých partiích okolo očí.

Typ emulze: olej ve vodě (o/v).

Typ pleti: především pro pleť +55 a pro pleť +35, lze aplikovat i u jiných typů pleti.

Účinek přípravku a použití: Renovia Oční krém BIO CPK dlouhodobě vyživuje a regeneruje náročnou pleť okolo očí a chrání ji před nepříznivými účinky okolního prostředí.

Konzervační látky: sorbát draselný, benzoát sodný.

Popis hlavních účinných látek:
babasu olej (Orbignya Oleifera Seed Oil) - dodává látky tukové povahy,
skvalan (Squalane) - má vyživující účinky,
ceramid 3 (Ceramide 3) - podpora rejuvenace,
bambucké máslo (Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables) - vyživuje a rejuvenuje pokožku.

SynCare Micelární tonikum anti-akné

Účinná tonizující a efektivní čisticí péče
Tonikum vyvinuté proti akné, obsahuje ostropestřec, nejen tonizuje, ale i čistí.

Novinka představená v únoru 2016 je inovací úspěšného přípravku - Tonika anti-akné, které se prodávalo od roku 1999. Za tu dobu došlo k dalšímu rozvoji poznatků v oblasti péče o pleť s akné. Bylo zjištěno, že pro účinné, ale šetrné čištění pleti jsou vhodnější micelární čisticí přípravky, které pleť nadměrně "neodmašťují", ale skutečně efektivně čistí. Takovým typem je Micelární tonikum anti-akné s adstringentními micelami.

Účinek přípravku: Účelem přípravku je odstranit zbytky nečistot, případně make-upu a mléka či gelu, které byly použity pro odlíčení a povrchové čištění pleti. Tonikum připravuje pokožku na následnou péči, změkčuje ji a zmatňuje. Hlavní účinnou látku tvoří silymarin z ostropestřce mariánského. Jeho extrakt vyniká silnými antioxidačními účinky, což vede k tlumení projevů akné. Díky formě micel proniká hlouběji do pleti.
Typ pleti: Pro pleť se sklonem k akné.
Použití: Kosmetický tampon se navlhčí tonikem a potírá se jím pleť.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: extrakt ostropestřce mariánského (INCI: Silybum Marianum Extract) - antioxidant,
kyselina mléčná (INCI: Lactic Acid) - snižuje pH pokožky,
pantenol (INCI: Panthenol) - zklidňuje pleť

 

Použít gel nebo mléko pro čištění pleti s akné?
Vhodné čištění pleti patří k základům úspěšné kosmetické péče o pleť se sklonem k akné. Více než v jiných případech zde platí zásada individualizace péče dle aktuálního stavu pleti. Ještě počátkem 90. let dominovaly při odlíčení a čištění pleti čisticí mléka. V současné době (2016) je tento poměr již jen 65 : 35 ve prospěch mlék. Čisticí gely získávají stále větší oblibu, a to nejen mezi mladými, jak tomu bylo donedávna. Čisticí gely jsou na rozdíl od čisticích mlék bez olejových složek. Nejedná se o pravou emulzi, ale o stabilizovaný vodný roztok s tenzidovými látkami. Proto pokožku nadměrně nezatěžují olejovými složkami. SynCare využívá v Čisticím gelu anti-akné a i v klasickém Čisticím gelu mycí složky na bázi betainů. Na rozdíl od lauryl sulfátů pokožku nedráždí, jsou ekologické a výborně rozptylují nečistoty.

Kdy použít pro čištění pleti s akné gel a kdy mléko
Čisticí gel anti-akné je ideální pro odstranění nečistot z povrchu pleti. Velkou výhodou je, že umožňuje rychlé použití tzv. i "z kabelky". Čisticí mléko anti-akné je vhodnější v případech, kdy je nezbytné pleť rovněž odlíčit. Zvláště voděodolné make-upy se snadněji odstraňují čisticími mléky.

Ostropestřec mariánský
I když tato statná bylina patří do skupiny bodláků, jedná se o jednu z nejčastěji využívaných léčivých rostlin. Semena obsahují soubor účinných flavonoidů (silybin, silydianin, silychrysin), které souhrnně označujeme jako silymarin. Ten působí v kosmetických přípravcích jako silný antioxidant. V přípravcích proti akné tlumí projevy zánětu - viz např. AcneNORM nebo Tonikum anti-akné.

SynCare Maska zklidňující
Zima je obdobím, kdy se setkáváme se zvýšenou citlivostí pleti. Současně je časem, kdy ženy i muži vyhledávají profesionální kosmetické ošetření častěji. To je dáno redukovanou možností jiných aktivit v zimě, ale často také plesovou sezónou. Ženy i muži chtějí vidět výsledky ihned, avšak riziko citlivosti pleti omezuje možnosti speciální péče.

Maska zklidňující jako krém pro večerní ošetření pleti
Krémové masky se obecně podobají krémům. Bývají hutnější a mohou v některých případech obsahovat větší množství účinných látek. Krémové masky zpravidla neobsahují UV filtr.
Značnou výhodu použití SynCare Masky zklidňující jako krému pro závěrečné ošetření pleti je skutečnost, že přípravek má bohatou lipidovou strukturu, kterou mu propůjčují jádrový meruňkový a klíčkový olej. Proto je maska jako závěrečný krém vhodná v situacích, kdy ošetřujeme suchou a současně citlivou pleť a teploty se blíží nule, ale ještě nemrzne. Tehdy maska poskytuje nejen vynikající ochranu, ale také, díky přítomnosti ušlechtilých rostlinných olejů a bisabololu, intenzivní výživu.

SynCare Maska zklidňující pro závěrečné salonní ošetření: Pro využití masky na závěr ošetření na místo krému platí důležitá podmínka. Protože maska neobsahuje UV filtr, musí být zaručeno, že klientka se nebude bezprostředně po ošetření vystavovat zvýšeně delší dobu slunečnímu záření. V zimě, v časném jaru a po větší část podzimu je tato podmínka téměř vždy splněna.
V letním období doporučujeme použití Masky zklidňující jako krému v případě pozdně odpoledního nebo večerního salonního ošetření.

Jaký je vztah mezi heřmánkem a bisabololem?
Heřmánek je v kosmetice známý jako účinná bylina, ale také jako zdroj mnoha alergických reakcí. Bisabolol je jednou ze složek heřmánkové silice, která s heřmánkovými alergeny nemá nic společného. Naopak, alfa-bisabolol má prokázané zklidňující účinky, podporuje proces hojení pokožky, působí antibakteriálně a dokonce má specifické protinádorové vlastnosti.

SynCare MICRO AMPOULES Rostlinné kmenové buňky
Obnovte pevnost a pružnost vaší pleti
Přímá ochrana kolagenu, projasňuje a vitalizuje, vhodné i pro masáž.

Novinka představená v prosinci 2015 rozšiřuje řadu přípravků SynCare s extraktem kmenových buněk. Ampulární sérum má vysoce hygienické balení v plastové ampuli, která vystačí na dvě ošetření.

Účinek přípravku: Sérum obnovuje pevnost a pružnost pleti. Vzhledem k bohatému základu, který tvoří babasu olej a bio meruňkový olej, poskytují pleti nezbytnou výživu a přirozenou ochranu. Komplex olejů doplňuje hemiskvalan, který je ceněný jako jemný "nemastný" olej. Hlavní účinnou látku představuje extrakt z kmenových buněk byliny Seigesbeckia orientalis, který je přímým ochráncem kolagenu. Sérum neobsahuje žádné minerální oleje a vosky. Přestože je lipofilní, postupně se snadno vstřebá.
Použití: Sérum má velmi dobré masážní vlastnosti. Proto jej do pleti zapracujeme lehkou kosmetickou masáží. Lze jej použít i kolem očí.
Typ pleti: pro pleť +55 nebo variantně pro suchou pleť +35

Charakter přípravku: lipidické bezvodé bohaté sérum
Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: extrakt kmenových buněk (INCI:Sigesbeckia Orientalis Extract) - přímá ochrana kolagenu,
babasu olej (INCI: Orbignya Oleifera(Babassu) Oil,
vitamin E (INCI: Tocopheryl Acetate) - silný antioxidant

Micro Ampoules rostlinné kmenové buňky pro liftingovou masáž
Micro Ampoules rostlinné kmenové buňky představují typ bohatého lipidického séra. Kromě klasického výživného působení lze toto sérum použít pro liftingovou masáž a mikromasáž.

Liftingová masáž se zaměřuje na uvolnění mimických svalů obličeje. Po správně provedené liftingové masáži dosáhneme relaxace mimických svalů, zlepšení prokrvení kůže, a tím podporujeme její výživu. Odměnou je nám vypnutá pokožka a pro klientku příjemný pocit navozené relaxace. Sérum Micro Ampoules rostlinné kmenové buňky naneseme na místo masáže. Pokud je plocha příliš velká, dávky rozdělíme. Jedna ampule postačí pro celý obličej. Sérum se masáží nejdříve roztírá do stran a ve druhé fázi se fixními pohyby rozmasírovává.

Liftingovou mikromasáž z pravidla provádíme okolo očí, ale vhodná je i v oblasti okolo úst. Pro jednu mikromasáž spotřebujeme nejvýše jednu polovinu lahvičky. Mikromasáž musí být jemná, tahy jsou méně ostré a jsou pomalejší. Zbytek séra po masáži zapracujeme do pleti, případně jej setřeme.

Co jsou kmenové buňky?
Pokud tuto problematiku zjednodušíme, jsou kmenové buňky jakési mateřské buňky organizmu, ze který mohou vznikat buď všechny ostatní buňky v těle, nebo jednotlivé vývojové řady. V principu mohou kmenové buňky nahrazovat nefunkční orgány nebo jejich části. Postupně se v medicíně daří přecházet od experimentu ke klinickému využití, ale cesta je stále dlouhá.

SynCare WHITE ACTION krém - Nejen zesvětluje, ale je to i ideální pleťová maska

Základní popis: WHITE ACTION je první český kosmetický přípravek pro zesvětlování pigmentových skvrn.
V roce 2000 se odborníci SynCare společně s docentkou Rulcovou, přední českou dermatoložkou, začali zabývat kyselinou azelaovou. Tato přírodní látka se používá pro léčbu akné, ale v západních zemích byly již na přelomu tisíciletí běžně k dostání přípravky, které ji využívaly pro zesvětlování pigmentu.
Již koncem roku 2000 SynCare uvedla jako první česká firma na náš trh krém pro zesvětlování pigmentu - White Action. V té době byl prodáván jako zvláštní zdravotnický prostředek. Dominující vlastností krému je jeho jednoduché složení, přizpůsobené hlavním účinným látkám. V roce 2019 došlo k jeho zásadní inovaci, čímž se dosáhlo zvýšení aplikačního komfortu i celkového efektu.

Účinek přípravku: White Action krém je zejména vhodný na hyperpigmentace vzniklé po nadměrném opalování, po akné nebo jiných zánětech kůže, případně u těhotenské melasma.
Použití: Přípravek se aplikuje 2x denně na místa hyperpigmentace a s lemem do okolí alespoň 0,5 cm. Krém se vmasírovává konečky prstů alespoň 20 sekund. První účinek se dostavuje po 2 až 3 měsících. Krém se používá nejvýše 6 měsíců. Drobná zrnka v přípravku nejsou jeho vadou.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Účinné látky: kyselina azelaová, INCI: Azelaic Acid - zesvětlující účinky;
kyselina mléčná, INCI: Lactic Acid - pomocný zesvětlující účinek

 

WHITE ACTION krém jako ideální pleťová maska pro rychlé sjednocení barvy a vyhlazení pleti

White Action je populární pro zesvětlování pigmentu, zejména po letním opalovávání. Méně známá je skutečnost, že je výbornou zjemňující, vyhlazující a barvu kůže sjednocující maskou.
Vyhlazení pleti, sjednocení barvy a rychlý lifting pro společenské události:
Často se stává, že žena potřebuje rychlou změnu pleti, její projasnění a vypnutí. Postupy jako je mezoterapie nebo AHA peeling jsou příliš radikální a začervenání pleti přetrvává několik hodin.
Co dělat, když zjistíte, že večer jdete na důležité společenské setkání nebo do divadla?
Spolehlivým řešením je aplikace White Action krému jako masky. Před nanesením je vhodné aplikovat 3 až 4 kapky Séra mořského liftingového a zapracovat je do pleti. Následně se nanese v tenké vrstvě White Action krém na celou plochu obličeje, případně i krku a dekoltu. Ponechá se působit 5 až 10 minut a opláchne se Tonikem hydratačním. Krém může při aplikaci lehce poštipkávat, proto podle pocitu případně délku zkrátíme, jindy ji můžeme naopak prodloužit až na 15 minut.

 

Proč je barevný pigment melanin hlavně v kůži?
Neurofyziolog nebo patolog by namítnul, že melanocyty jsou aktivní i v jiných orgánech, než je kůže, avšak v kůži plní svoji základní funkci - tvořit pigment melanin, který selektivně filtruje UV záření. Jeho tvorba se aktivuje při opalování, kdy melanocyty postupně „vystřelují“ pigment do svrchnějších vrstev pokožky a probarvují ji. Takto se postupně zvyšuje přirozená UV ochrana kůže.

SynCare PediCalx – změkčuje a pečuje o kůži pat

Pro jemné a hebké nohy.
Řeší zatvrdlou kůži pat. Brání praskání pat.
Působí na kůži se sklonem k plísním chodidel.

Uživatelé by se neměli nechat uvést v mýlku, i když se jedná o "pouhý" krém na nohy, je jeho výroba náročnější, než leckterého oceňovaného SynCare krému pro ošetření pokožky obličeje. Současně má vynikající vlastnosti - změkčuje, hydratuje, zjemňuje a velmi dobře chrání.

Účinek přípravku: PediCalx krém je určený zejména pro péči o pokožku chodidel. Má mimořádné změkčující a hydratační účinky. Zatímco změkčení zajišťuje urea, hydrataci poskytuje kyselina hyaluronová. Krém rovněž obsahuje antimikrobiální a protiplísňový oktopirox, který působí proti případným mykózám v této oblasti.
Použití: Krém se vetře do kůže chodidel. Silnější vrstvu aplikujeme na paty, menší množství na zbytek chodidla. Krém je možné použít i na menší plochy kůže, např. na oblasti lýtek nebo případně na ruce.

Charakteristika přípravku: emulze v/o (voda v oleji).
Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: urea (INCI: Urea) - má výborné změkčující účinky,
kyselina hyaluronová (INCI: Hyaluronic Acid) - hydratuje a zvláčňuje,
oktopirox (INCI: Piroctone Olamine) - působí proti plísním a bakteriím

SEBUCEL zklidňující tělové mléko v kombinaci s PEDICALX změkčujícím krémem na nohy
Proč má člověk s mastnou pletí nezřídka problémy se suchostí kůže v jiných částech těla? Je to proto, že v porovnání s obličejem, horní částí prsou a zad je v jiných částech těla mazových žláz mnohem méně a na dlaních a ploskách nohou chybí zcela. Optimální a účinná zvláčňování, relipidace a hydratace jsou podmínkou pro zdravou pokožku.
Zvláčnění a relipidace kůže po koupeli: Při sprchování nebo koupeli smýváme nejen nečistoty, ale také ochranný tukový kožní film. Jeho obnova, zejména v pozdějším věku, trvá až 24 hodin. Proto je nezbytné obohatit kůži bezprostředně po mytí o relipidující složky. S poklesem teplot v podzimním a zimním období je tato potřeba ještě aktuálnější.
SEBUCEL zklidňující tělové mléko: Mléko nanášíme rovnoměrně na pokožku celého těla a jemně vetřeme. Používáme až 3 krát denně.
PEDICALX změkčující krém na nohy: Kromě změkčení chodidel je vhodný i pro menší plochy, kde plně nahrazuje SEBUCEL.

Proč děti netrpí na ztvrdlé paty?
Ztvrdnutí kůže chodidel, zejména pat souvisí s tlakem, kterému je kůže v této oblasti vystavena.
Přesto ještě dvanáctileté děti nemají problémy se ztvrdnutím pat nebo jejich praskáním, i když intenzivně sportují a jejich hmotnost se často přibližuje hmotnosti dospělých.
V pozdějším věku se přidává další faktor - omezení schopnosti kůže odlučovat zrohovatělé zbytky kožních buněk.

SynCare 100% kyselina hyaluronová Micelární čisticí voda

Fíkový extrakt v kosmetice SynCare
Extrakt z fíků obsahuje vysoké procento látek typu galaktouronové kyseliny, fruktózy, glukózy a alfahydroxykyselinu jablečnou. Tyto složky mají význam především pro podporu hydratace pleti, ale také pro pocit jejího osvěžení. Proto se ve vodě rozpustné fíkové extrakty používají i v pleťových vodách, kde podporují tzv. revitalizační účinek a pokožku projasňují.

Charakteristika přípravku: Micelární tonikum představuje vodnou směs kyseliny hyaluronové s micelami, ve kterých je uzavřen extrakt sněžné horské řasy, vyskytující se v některých oblastech švýcarských Alp. Komplex účinných látek doplňuje extrakt fíků, který pleť osvěžuje a hydratuje.
Účinek přípravku a použití: Micely představují unikátní moderní čisticí částice šetrných mycích látek, které jsou tvořeny betainy a cukernými složkami. Jsou rovnoměrně rozptýleny ve vodě, která obsahuje vázanou kyselinu hyaluronovou. Díky jejich vlastnostem je pokožka velmi šetrně čištěna bez toho, aby došlo k narušení ochranné bariéry kůže. Micelární čisticí vodu naneste na tampón a krouživými pohyby čistěte pleť. Micelární čisticí voda snižuje pocit pnutí pleti, je vhodná nejen pro čištění pokožky obličeje, ale také krku a dekoltu. Pleť není nutné po čištění oplachovat. Přípravek náleží do řady kosmetiky SynCare s kyselinou hyaluronovou (tonikum, denní a noční krém, sérum, maska a oční krém).

Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: sodná sůl kyseliny hyaluronové (Sodium Hyaluronate) - hydratuje a zklidňuje,
sněžná řasa (Coenochloris Signiensis Extract) - regenerační a ochranné vlastnosti pro pleť,
extrakt fíků (Ficus Carica Fruit Extract) - osvěžujíce a hydratuje.

SynCare Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem

Víte, že Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem můžete použít i při podrážděné kůži po opalování?
Obecnou vlastností vodných gelů je jejich dobrý chladivý účinek. Toho se využívá i při solárním erytému po opalování, kdy Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem intenzivně ochlazuje opálenou pokožku zklidňuje nepříjemné pocity a současně, díky lipidovým látkám, pomáhá obnovovat její ochrannou bariéru.

Charakteristika přípravku: Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem představuje moderní intenzivní kosmetický gel, který kombinuje příznivé hydratační vlastnosti s lipidovými složkami, které pleť chrání a vyživují. Jeho slabý mléčný zákal je zapříčiněný rozptýlením kapek arganového oleje a skvalanu v gelu.
Typ emulze: Nejedná se o emulzní systém, ale o vodný gel.
Typ pleti: Pro suchou a dehydrovanou pleť v kombinaci s krémem. Pro mastnou a seboroickou pleť může být použitý i samostatně.
Účinek přípravku a použití: Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem obohacuje pleť o arganový olej, ve kterém jsou významně zastoupeny nenasycené mastné kyseliny, zejména linolová a olejová. Další rostlinný lipid skvalan příznivě doplňuje vlastnosti aragnového oleje a pomáhá udržet v pleti její přirozenou vlhkost. Gel se nanese v tenké vrstvě rovnoměrně na pokožu, jen lehce se vklepe a po 2 až 4 minutách se u suché pleti kryje hydratačním krémem.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: arganový olej (INCI: Argania Spinosa Kernel Oil) - dodává pleti látky tukové povahy,
skvalan (INCI: Squalane) – udržuje v pleti přirozenou vlhkost

Kombinace přípravků s Hydratačním gelem s arganovým olejem a skvalanem
Suché a dehydrované pleti chybí především látky, které poutají vodu v svrchních vrstvách pokožky. Vodné gely obecně dodávají do pleti potřebnou vlhkost, avšak samy ji v pleti neudrží. Správné použití gelů v péči o suchou pleť je vždy v kombinaci s účinným hydratačním krémem. V roce 2001 přišel francouzský kožní lékař Simion s postupem, jak účinně hydratovat suchou pleť tak, aby se v ní vlhkost udržela co nejdéle. Princip spočívá v aplikaci hydratačního vodného roztoku, následně gelu a poté hydratačního krému. Výsledkem péče je dobře hydratovaná pleť.

Postup intenzivní hydratace suché a dehydrované pleti s přípravky SynCare:
Na pleť aplikujte Tonikum hydratační a ihned naneste v tenké vrstvě Hydratační gel s arganovým olejem. Po 2 až 4 minutách gel lehce vklepejte do pleti a případné zbytky setřete kosmetickým ubrouskem. Následně kryjte celé místo BioMineral Výživným krémem nebo Krémem na suchou pleť BIO CPK. U extrémně suché pleti doporučujeme NEOderm krém nebo SEBUCEL krém BIO.

SynCare Gommage peeling v salonnní a domácí péči

Historie gommage peelingů se začala psát v šedesátých letech minulého století. Jejich účelem bylo mechanické odstranění povrchových volně přichycených částí zbytků kůže - tzv. debris, stejně jako u klasických mechanických peelingů, avšak bez rizika dráždění. Překvapivě, až koncem minulého desetiletí se gommage stal rozšířeným.

Čištění pleti: Doporučujeme SynCare Čisticí gel, kterým šetrně povrchově očistíme pleť. Pro odlíčení a čištění okolí očí použijeme SynCare Micelární odličovač očního okolí.

Gommage peeling: Před aplikací pleť šetrně dosušíme kosmetickými pleťovými ubrousky. SynCare Gommage peeling použijeme dle návodu.

Sérum po gommage: Pleť je po použití Gommage peelingu jemná, čistá, ale také prostupnější pro aktivní látky. Toho využijeme pro aplikaci séra. Doporučujeme SynCare Micro Ampoules Longevity Maris Collagen, které lehce vklepeme do pleti.

Závěrečná péče: Doporučujeme SynCare krémy Renovia.

Může být gommage peeling nejšetrnější kosmetický mechanický peeling?
Snahou odborníků v péči o pleť je vyvinout účinný, a přitom šetrný mechanický peeling. Postupně se přešlo od hrubých písečných zrn k speciálním obrušovaným praným pískům - viz SynCare Peeling gel.
Gommage peelingy představují nejnovější alternativu peelingů pro citlivější a zralou pleť, kde není nutný intenzivní mechanický peeling.

SynCare Gommage peeling

Pleť po Gommage peelingu velmi dobře přijímá kyslík. Gommage otevírá pleť pro další aktivní látky z pleťových sér.

Gommage peeling má charekter emuze o/v. Krémová textura je pouze podkladem pro vlastní gommage, suspenzně-emulzní přípravek.

Gommage peeling (doslova gumující peeling) je alternativou ke klasickým mechanickým peelingům, především u citlivé pleti. Jemně odstraňuje nahloučené zrohovatělé buňky z povrchu kůže, čistí ji a otevírá pro aktivní látky například z pleťových sér.

Gommage peeling se nanese na suchou pokožku obličeje, případně i krku a dekoltu. Nechá se krátce zaschnout a opakovanými tahy shodnými z pohybem gumy na papíře proveďte gommage.
Tip - Gommage peeling provádějte 1-4krát měsíčně lehkou masáží na vlhké pleti. Po 1-2 minutách smyjte vlažnou vodou a dočistěte vhodným pleťovým tonikem.

Gommage peeling je vhodný jak pro salonní, tak pro domácí péči. Jelikož gommage „otevírá“ pokožku, je vhodné této vlastnosti využít a následně aplikovat vhodná pleťová séra.

Konzervační látky: benzyl alkohol

Účinné látky:
prášek z perel (INCI: Pearl Powder) - základní gommage efekt,
prášek z růže (INCI: Rosa Canina Flower Powder) – doplňující gommage,
extrakt z jeřabiny (INCI: Sorbus Aucuparia Fruit Extract)

Jak pečovat o pleť před, při a po opalování

Většina z nás používá pravidelně opalovací přípravky, aby chránily pleť při slunění. Méně je známa nezbytnost přípravy pleti na opalování a následná péče po opalování.

Péče o pleť před opalováním: Před opalováním je vhodné se osprchovat, aby pot a nečistoty nebránily účinku UV filtru a nevyvolávaly dráždění při opalování. Doporučujeme SynCare Sensitive hydratační tělový šampon.

Péče při opalování: Opalovací přípravek pečlivě rozprostřete na pokožku, ale nevtírejte jej. Nezapomeňte u na nos, ušní boltce, rty, nárty nohou nebo na znaménka a jizvy.

Péče po opalování: Po opalování se vždy osprchujte teplou, nikoli horkou! vodou bez mýdla. Poté zlehka pečlivě vetřete SynCare Hydratační tělový balzám a aplikaci opakujte až 3 krát denně.

Péče při spálení kůže: V některých případech je nezbytné vyhledat lékařskou péči. Při mírnějším stupni doporučujeme SynCare Hydratační tělový balzám a na menší plochy SynCare NEODERM krém.

SynCare SUN PROTECT spray - pro účinnou ochranu při opalování

SUN PROTECT SPF 30 SPRAY je UV ochranná emulze při opalování dosahující úrovně SPF 30, UVA ochrana je 15. Suspenzně-emulzní přípravek (emulze je o/v) je určený pro ochranu povrchu kůže před účinky UVA a UVB záření při opalování. Byl posouzený z hlediska zdravotní bezpečnosti i pro děti do 3 let.

SUN PROTECT spray dávkujte pomocí mechanického rozprašovače na pokožku. Optimální vzdálenost pro postřik je 20 až 30 cm. Nanesenou emulzi zlehka rozetřete, ale nevtírejte ji. I když byl přípravek testovaný na odolnost vůči smývání vodou, důrazně doporučujeme obnovu ochranné vrstvy po každém koupání. Pamatujte - absolutní odolnost vůči vodě neexistuje.

Konzervační látky: benzyl alkohol

Použité UV filtry:
oxid titaničitý (INCI: Titanium Dioxide) - fyzikální filtr,
Tinosorb S (INCI: Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine) - hybridní filtr,
Eusolex 2292 (INCI: Ethylhexyl Methoxycinnamate) - chemický filtr,
Eusolex 4360 (INCI: Benzophenone-3) - chemický filtr

Víte jak správně nanášet ochranné opalovací přípravky?
Ochrannými přípravky při opalování nešetříme. Nedostatečné množství sníží ochranný účinek i o více jak 90%. U dospělého člověka aplikujeme na celý povrch kůže přibližně množství odpovídající dvěma polévkovým lžicím. Při nanesení pouze na obličej (bez krku) představuje správné množství jedna kávová lžička.

SynCare MULTI LIFT 100% intenzivní sérum - vyhlazuje a zjemňuje pleť

Záměrem dermokosmetické značky SynCare bylo vyvinout řadu přípravků na bázi čisté kyseliny hyaluronové, které by pleti poskytovaly potřebnou hydrataci, ale také luxusní pocit výživy. Od 1. února 2015 postupně představíme intenzivní sérum, hydratační alginátovou masku a zpevňující krém - vše na bázi kyseliny hyaluronové.

MULTI LIFT 100% intenzivní sérum představuje obrácenou emulzi vody v oleji s lehkou texturou (tento typ séra je ojedinělý), která je velmi bohatá, ale přesto se snadno aplikuje a roztírá, rychle se vstřebává. Odměnou je velmi jemná a sametově hladká pokožka.

Sérum ihned po aplikaci viditelně zjemní a vyhladí pokožku. Pravidelná aplikace podporuje přirozenou hydrataci pleti, což vede k obnově napnutí (turgoru), rozjasnění a vyhlazení vrásek. Tím je docíleno celkové rejuvenace (omlazení) a regenerace.

MULTI LIFT 100% kyselina hyaluronová sérum je určeno pro pleť, na které se již objevují první známky jejího stárnutí. Proto je sérum určené především pro pokožku +35 a +55, avšak lze jej aplikovat u všech typů pleti, které vyžadují lifting.

Pleť +35
Salonní použití: Sérum zapracujeme do obličeje, krku a dekoltu a ihned ho překryjeme OXYGENIA O2 krémovou liftingovou a oxigenační maskou nebo některou z mořských alginátových masek.
Domácí použití: Doporučujeme aplikovat večer na vyčištěnou pleť vždy ob den.

Pleť +55
Salonní použití: Sérum zapracujeme do obličeje, krku a dekoltu a ihned ho překryjeme MACADAMIA AGE maskou výživnou, případně některou z mořských alginátových masek.
Domácí použití: Doporučujeme aplikovat večer na vyčištěnou pleť vždy ob den.

Konzervační látky: benzyl alkohol

Hlavní účinné látky:
sodná sůl kyseliny hyaluronové (INCI: Sodium Hyaluronate) – výborně hydratuje, zjemňuje a regeneruje
skvalan (INCI: Squalane) - zajišťuje vláčnost a jemnost

Síla Hyaluronu se snoubí s inovativní technologií

Čas přirozeně zanechává stopy. A to hlavně v okolí očí, kde se první vrásky začínají objevovat obzvláště brzy. Jemná kůže očního okolí totiž reaguje velmi citlivě na vnější vlivy, sluneční záření a nezdravý životní styl. Ale s předčasným stárnutím pleti se nemusíme smiřovat.

Inovativní řešení, které dokáže odvrátit známky času na vaší pleti - ALCINA HYALURON 2.0 Oční gel - nová generace péče speciálně uzpůsobená pro zvláštní potřeby citlivého očního okolí.

Tajemství úspěchu je ve speciálním složení: Oční gel obsahuje Hyaluron 2.0, což je pokročilá forma kyseliny hyaluronové, která pleť vypíná a vyhlazuje. Okamžitě viditelný efekt zajišťují velké molekuly, které se pokládají na svrchní vrstvu pokožky jako polstrovaná síť. Dlouhotrvající efekt zajišťují v další fázi malé molekuly, které pronikají hlouběji do pokožky a tam podporují lepší soudržnost buněk.

Pleť dostává velké množství hydratace, dokáže s ní lépe hospodařit a tím dochází ke zmírnění drobných vrásek.

Aby byla citlivému očnímu okolí zajištěna dostatečná péče, byly do přípravku přidané účinné látky, jako je světlík lékařský, alantoin, panthenol a extrakt z opuncie. Jedinečná kombinace těchto látek pomáhá zklidnit stresovanou pokožku.

Další výhodou přípravku je speciálně vyvinutý keramický aplikátor, pomocí kterého se gel nanáší - pomáhá zmírňovat otoky a má současně chladivý a osvěžující efekt.

ALCINA HYALURON 2.0 Oční gel můžete použít také k rychlému osvěžení během dne a to i přes make-up!

Čištění pleti při akné

Čištění pleti při akné je stále diskutované téma. V laické veřejnosti se dosud vyskytuje názor, že akné je nemoc nečisté kůže. Tato mylná představa vede k tomu, že pleť bývá nešetrně a nadměrně čištěna. V důsledku takových postupů může, zdánlivě paradoxně, nastat zhoršení akné. Proto je nezbytná pečlivá rozvaha, jak, kdy a čím čistit aknózní pleť.

Aknózní pleť není nečistá pleť
Akné je onemocnění, spojené s poruchou odlučovaní zrohovatělých buněk, které jsou na povrchu vývodu mazové žlázy a které by se měly volně odlučovat. Tato porucha vede k postupnému ucpání vývodu a maz nemůže volně procházet na povrch kůže. Vzniká drobná rezistence (zatvrdlina) plná mazu, který je živinou pro bakterie. Ty se rychle pomnoží a vzniká klasický zánět při akné. Je pravdou, že zvýšená tvorba mazu může být nepříznivým faktorem podporujícím akné, samotná mastná kůže však akné nezpůsobí. Podobně, nečistá, špatně udržovaná pokožka nemusí trpět akné. Naopak, zejména dívky v období dospívání nadměrně čistí pleť, nezřídka i drastickými přípravky s vysokým obsahem lihu. To vede k reflexnímu zvýšení tvorby mazu a ke zhoršení akné.

Co může zhoršit akné při čištění pleti?
Za rizikové pokládáme především silně odmašťující čisticí přípravky nebo kúry.

Pevná mýdla – zcela se vyhýbáme pevným mýdlům. Ty výrazněji než tekutá mění pH kůže, posouvají jej do zásadité oblasti, což pleti neprospívá. Pleťové vody s vysokým podílem etanolu – líh je výrazně vysušující a dráždivý. Do pleťových vod při akné patří, ale v koncentraci do 5%.

Alginátové masky – je málo známou skutečností, že algináty ve vysokých koncentracích nejsou vhodné pro pleť s akné. Samy sice akné nevyvolávají, ale zrnka alginátu mohou vniknout do otevřených ložisek akné a tím zhoršit její průběh.

Rostlinné oleje – i když jsou v kosmetice obecně ceněné, do kosmetických přípravků pro ošetření akné nepatří. Volné mastné kyseliny a glyceridy jsou v řadě případů komedogenní.

Správná technika čištění pleti při akné
Jak při domácí péči tak v salonu je na prvním místě důležité správné určení typu pleti. Zatímco mastná aknózní pleť vydrží i intenzivnější čisticí kúru, suchá pleť s akné může nepříznivě reagovat i na relativně mírné čištění.

Povrchové čištění: Pleť vždy na začátku opláchneme vlažnou vodou. Poté doporučujeme při zavřených očních víčkách nastříkat na pleť SynCare Hydrogenia biominerální vodu ve spreji. Ta mírně rozvolní póry a působí na změkčení pleti. Následně aplikujeme SynCare Čisticí gel anti-akné. Buď konečky prstů, nebo kosmetickým tamponem rozetřeme gel krouživými pohyby bez většího tlaku po pleti, případně i krku a dekoltu. U mastné pleti můžeme gel ponechat 1 minuty na pokožce. Následně gel odstraníme SynCare Tonikem anti-akné nebo u sušší citlivé pleti SynCare Tonikem hydratačním.

Hloubkové čištění: Následuje jen v případě, že pleť je výrazně zhrubělá, intenzivně mastná a s četnými komedony. Jeho účelem je ještě více rozvolnit rohovou vrstvu kůže a usnadnit případnou následnou expresi ložisek akné. Pro hloubkové čištění je vhodná SynCare Prášková Thermo Maska.

Profesionální kosmetická péče o ruce dermokosmetikou SynCare

I když je péče o ruce součástí standardní nabídky služeb kosmetických salonů, zdaleka se nejedná o nejžádanější ošetření. Stále spousta kosmetiček považuje péči o pokožku rukou za doplňující, která se provádí jen na výslovné přání zákaznice nebo „když zbyde čas.“ Výjimku představuje manikúra, která je žádanou, avšak speciální službou. Profesionální kosmetická péče o ruce by měla být speciální součástí postupů ošetření pleti v salonu a nelze ji redukovat pouze na parafínové zábaly a úpravu nehtů.

Masáž rukou vede k prokrvení kůže a podpoře její látkové výměny. Masáž je zejména vhodná u suchých popraskaných rukou. Doporučujeme Pleťový masážní krém např. s kapkou levandulové nebo mátové silice. Vhodný je rovněž Dětský olej s měsíčkem, případně obohacený silicemi.

Intenzivní výživnou péči zajistí Zvláčňující a zesvětlující krém na ruce. Přípravek je určený pro pravidelnou denní péči o ruce. Působí proti pigmentovým névům. Nezanechává pocit mastných rukou, a proto jej doporučujeme i jako profesionální ochranu při práci.

Maximální ochrana velmi suché kůže – vhodné je SEBUCEL LIPOskin Tělové mléko, které se nanáší nejen na ruce, ale i na celé tělo.

Dezinfekce kůže – pro povrchovou dezinfekci současně s ochranou kůže doporučujeme DUOSEPT dezinfekční a regenerační krém na ruce.

Hydratace pleti

Tak jako je pro tělo důležitý dostatečný příjem tekutin, je pro pleť nezbytná hydratace. Díky ní se kůže prokrvuje a je vyživována. Speciální hydratační přípravek je první a nezbytný krok ke správné péči o pokožku, a to obzvláště v letním období. Kosmetika Alcina nabízí několik možností - ať už krémy či séra, vždy má co nabídnout pro správnou domácí péči o pleť.

Liftingový krém Alcina

Liftingový krém je ideální péčí s dlouhodobým liftingovým a hydratačním efetktem. Vypíná a vyhlazuje pleť, redukuje drobné linky a vrásky, pěstí a dostatečně zásobuje pleť vlhkostí.

Jak na mastnou pleť?

Účinný pomocník pro řešení problémů mastné, nečisté až aknózní pleti je nový AHA-fluid, 10 %. Jako lehký chemický peeling uvolňuje vývody mazových žláz a výrazně zjemňuje póry. Redukuje nadměrnou produkci mazu a podporuje regeneraci pleti. To všechno jsou důvody, proč se pro AHA-Fluid, 10% rozhodnout.

Jak AHA-fluid, 10 % používat?
Každý večer na očištěnou pleť - doporučuje se použít Čisticí gel a Pleťové tonikum s alkoholem, naneste dostatečné množství fluidu (vynechat okolí očí a rty), nekombinujte s jiným krémem.

Ráno omyjte pleť a naneste Denní a noční fluid a make-up.

Kúra AHA-fluidem se doporučuje používat po dobu 5-8 týdnů podle stavu pleti. V případě, že se chystáte na dovolenou za sluníčkem (platí i před odjezdem na hory), je nutné používání AHA-Fluidu vysadit a to minimálně 1 týden před odjezdem a používat krémy s vyšším UV faktorem.

Kosmetické tipy Alcina

Jak na citlivou pleť? Jemně s pomocí přípravků z řady Pro citlivou pleť kosmetiky Alcina. Sensitiv krémy z této řady pečují o pokožku obličeje obzvláště šetrně a zásobují ji zklidňujícími a zodolňujícími látkami. Účinné látky jako ovesný extrakt, jojobový olej, extrakt z avokáda, squalan a pantenol zajistí, aby byla citlivá pleť chráněná a v rovnováze.

Kosmetické tipy Alcina

Unavené oční okolí a povadlá pleť potřebují projasnit, vyhladit a osvěžit! Vyzkoušejte kombinaci přípravků s mikrokolagenem: kolem očí naneste Balzám na oči, na obličej, krk a dekolt Aktivní krém. Pro intenzivnější efekt pod Aktivní krém použijte Aktivní sérum. Výsledkem je aktivní, svěží a vyhlazená pleť!

Kosmetické tipy Alcina

Sportujete každý den? Nemáte čas poskytnou pleti dostatečnou péči? Používejte Hydratační sérum jako podklad pod denní i noční krém. Na jaře a na podzim vám navíc pomůže překonat výkyvy počasí, které se ihned projeví na pleti. V letních měsících je vhodný i samostatně.

Kosmetické tipy Alcina

Kdy má smysl začít s oční péčí? Určitě už od 25ti let jako preventivní péče - partie kolem očí bývají sušší. Doporučujeme používat gelové přípravky, které nemastí a velmi dobře se vstřebávají. K péči o oční okolí používejte pouze speciální oční přípravky, které jsou vyvinuty pro citlivé oční partie a obsahují velmi málo konzervačních a parfemačních látek.

Kosmetické tipy Alcina

Máte smíšenou pleť a stále hledáte ty pravé krémy? Protože buď „je to moc nebo málo", ale pořád to není „akorát"? Sáhněte po Sensitiv krému light a Sensitiv krému. Výsledek zaručen. Pěstí, klidní, hydratují i matují pleť. Jsou prostě akorát!

Kosmetické tipy Alcina

A něco pro pány, aby jim to nebylo líto! Konec lesknoucím se obličejům! Po očištění pleti nanesete ráno i večer na pleť obličeje a krku Denní a noční fluid. Rychle se vstřebává a matuje pleť. Pokud trpíte na akné a různé „pupínky", zkuste Bylinný fluid. Jak jednoduché, jak efektní! Vyzkoušejte a bedlivě si hlídejte své tajemství. Nebo vám ho partnerka vezme!

Kosmetické tipy Alcina

Máte mastnou pleť se zanícenými místy a přitom se vám olupuje? Aplikujte pravidelné 1-2x týdně Soft peeling. Šetrně rozpustí nečistoty a šupinky a umožní lepší vstřebávání pěsticích složek následných přípravků.

Kosmetické tipy Alcina

Trápí vás občas vřídky a výskyt místních zánětů? Naneste Bylinnou masku na postižená místa a nechejte působit do rána anebo ráno a večer pravidelné aplikujte Bylinný fluid.

Kosmetické tipy Alcina

Máte mastnou pleť, loupe se Vám a máte pocit napětí? Zkuste jako luxusní doplněk Hydratační sérum. Bude hydratovat vaši pleť do hloubky, zvláční ji a vypne, ale díky minimálnímu obsahu tukových složek ji nezmastí. Fluid můžete použít jako speciální hydratační ošetření na noc a na den aplikovat Denní a noční fluid. Nebo si vychutnejte Hydratační sérum jako komplexní kůru a aplikujte jej ráno i večer do vypotřebování, a poté se vraťte k přípravkům z řady pro mastnou pleť.

Kosmetické tipy Alcina

Trpí Vaše ruce v zimně? Naneste na ně extra porci Balzámu na ruce, navlékněte bavlněné rukavice a nechejte působit přes noc, nebo alespoň u televize. Výsledek vás mile překvapí.

Kosmetické tipy Alcina

Nechcete se vzdát bronzové barvy, ale straší vás zprávy o škodlivosti opalování? Vyzkoušejte Samoopalovací krém a před první aplikací použijte Aktivní peeling nebo Soft peeling. Zabráníte tak vzniku nerovnoměrného zabarvení, pleť bude velmi jemná a přirozeně opálená.

Kosmetické tipy Alcina

Jste požitkářka? Vyberte si Čistící pěnu. Příjemný pocit z jemného obláčku pěny Vás uchvátí.
Máte naspěch? Vyberte si Čistící gel. Můžete jej aplikovat i během sprchování a není po něm nutná tonizace pleti (dočištění pleťovou vodou).
Jste muž? Vyberte si obojí. Pěnu pro požitkářský večer a gel pro rušné ráno.