Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Rejuvenace pleti

Rejuvenace česky znamená omlazení. Přesto se častěji setkáme s anglickým slovem, které v přesném překladu znamená obnovu mládí. Samotný výraz v souvislosti s pletí použil prvně anglický biochemik Gaikwad v roce 1963 a mínil jím „uchování a případnou obnovu všech základních funkcí kůže“. Proto, když mluvíme o rejuvenaci, neznamená to automaticky, že hovoříme o stárnoucí pleti.

Co je rejuvenace pleti?
Na pokožku působí řada vnitřních a vnějších faktorů, které ovlivňují její funkce. Mnoho z nich působí nepříznivě.
vnitřní vlivy: věk, dědičné faktory prodělaná onemocnění
vnější vlivy: okolní prostředí, pracovní činnosti, stres, strava, užívaná léčiva, zlozvyky, nadměrné opalování.
I kdybychom úplně odstranili nepříznivě vnější podmínky, nemůžeme dosud ovlivnit genetické vlohy. Chápeme-li rejuvenaci v kosmetické péči jako boj proti stárnutí pleti, pak je nezbytné působit prostředky, které mají konkrétní vztah k vlastnostem kůže a nevkládat naděje do reklamních sloganů o „zázračných“ látkách, které přes noc omladí člověka o celé roky.
Pokud chceme správně rejuvenovat pokožku, pak musíme dlouhodobě působit proti skutečně ovlivnitelným faktorům, jakými jsou například hydratace, elasticita, turgor, množství mazu nebo ochrana před UV zářením a znečištěným prostředím.

Kdy začít s rejuvenací pleti
Začít bychom měli v dětství edukací v oblasti správné péče o pleť a současně s důslednou fotoprotekcí. Zdá se, že jedním z klíčů k dlouhodobému „mládí“ pleti je maximální omezení opalování. Čím dříve navštíví žena nebo muž kosmetický salon či se poradí s dermatologem, případně v lékárně, tím je větší šance na správnou optimalizovanou kosmetickou péči, která jediná představuje v současné době skutečnou prevenci stárnutí pleti. Rejuvenace není okamžitý stav, ale dlouhodobý pravidelný soubor zásad a postupů, jak co nejdéle udržet pleť zdravou a s mladistvým vzhledem.

Rejuvenace pleti ve věku do 35 let - suchá pleť
Klasická rejuvenace: Sérum intenzivní hydratační
Alternativní rejuvenace: Micro Ampoules Cellular Hydrating - kúra na 28 dnů
Masky: Mořská alginátová maska intenzivně hydratační
Krém: BioMineral výživný krém

Rejuvenace pleti ve věku do 35 let - mastná pleť
Klasická rejuvenace: RELIFT VOLUME sérum
Alternativní rejuvenace: Micro Ampoules RETINAL C firming
Masky: Mořská alginátová maska zjemňující s chlorofylem
Krém: BioMineral hydratační krém

Rejuvenace pleti ve věku +35 let
Klasická rejuvenace: MULTI LIFT 100% kyselina hyaluronová sérum
Alternativní rejuvenace: Micro Ampoules Pro Elasticity Vitamin C
Masky: Mořská alginátová maska zklidňující
Krém: REPHASIA obnovující krém

Rejuvenace pleti ve věku +55 let
Klasická rejuvenace: Sérum mořské liftingové
Alternativní rejuvenace: Micro Ampoules Longevity Maris Collagen
Masky: Mořská alginátová maska čokoládová vypínající
Krém: Renovia denní krém

Co je kuperóza

Za kuperózu označujeme stav pleti, při kterém jsou na ni patrné drobné rozšířené cévky často tvořící typické shluky. Cévky nemizí, naopak, kresba se s časem zvýrazňuje a rozšiřuje. Tento stav označujeme jako couperosis parva, tj. pravá kuperóza, které předchází řada stádií. Na osobách postižených kuperózou si všimneme především nápadného zarudnutí, zejména v oblasti tváří. Při bližším pohledu vidíme mnoho drobných rozšířených cévek a často mírný otok. Postupně se stav může zhoršovat, cévky jsou patrné i na jiných místech obličeje, také na krku a dekoltu a projev postupně přechází do kožní choroby - rasacei neboli dermatitis rosacea. Je charakteristické, že osoby s klasickou kuperózou nepociťují zpravidla žádné subjektivní potíže.

Vývoj kuperózy
Postižený si zpočátku všimne výraznějšího zarudnutí obličeje - například při náhlé změně teploty, které mizí za stále delší dobu až se stane trvalé. Postupně se zvýrazňují drobné kožní cévky a objevuje se typický rumělec tváří. Tento stav zpravidla přechází v průběhu několika let v rosaceu, pokud není aktivně řešený.

Co se děje v kůži při kuperóze
Prvotně se jedná o postižení drobných cév ve škáře a blízkém podkoží. Cévky praskají nebo se rozšiřují, vznikají tzv. teleangiektázie, je porušen kontinuální tok krve a s ním i celý imunometabolický stav příslušného okrsku kůže. Pokud tento stav trvá delší dobu, nastává porucha bariérové funkce kůže a narušení mikrobiální rovnováhy. Pomnoží se některé mikroorganizmy, což vede k projevům zánětu kůže a dalšímu stádiu postižení - rosacei.

Rizikové faktory kuperózy
Jak kuperóza, tak rosacea jsou významně ovlivnitelné naším chováním. Součástí terapie - ať již v salonu nebo u těžších stádií v ordinaci dermatologa, je poučení o vhodné fotoprotekci. Opalování se jednoznačně nedoporučuje, jelikož ve všech případech kuperózu zhoršuje a vede nezadržitelně k přechodu do rosacei.
Strava - vyhýbáme se prokrvujícím potravinám a nápojům, jakými jsou káva, alkohol, horké nápoje, ostré koření nebo silně aromatické potraviny.
Klimatické podmínky - nepříznivě působí náhlé změny teplot nebo chemické vlivy. Ohroženi jsou především pracovníci mrazíren, kuchařky, kadeřnice nebo manikérky.
Stres - především trvalý stres představuje rizikový faktor.
Nevhodná kosmetika - nedoporučujeme ošetření přípravky s obsahem etanolu nad 3%, intenzivní čisticí kúry, mechanický peeling nebo koncentrované silice.
Vrozené faktory - častěji jsou postiženy ženy, rizikovější je světlejší pleť. Roli hrají i dědičné dispozice.

Proč je důležité o pleť s kuperózou od počátku správně pečovat
Uvedli jsme, že nevhodně ošetřovaná kuperóza zpravidla přechází do rosacei, tj. zánětu kůže, který je nutné řešit cílenou léčbou, která si většinou vyžádá antibiotika. Sklon ke kuperóze nebo rosacei vyléčit nedokážeme, avšak vhodnou kosmetickou péčí, režimovými opatřeními a důslednou fotoprotekcí můžeme postup kuperózy a rosacei významně zpomalit nebo zcela zastavit.

SynCare Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem

Víte, že Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem můžete použít i při podrážděné kůži po opalování?
Obecnou vlastností vodných gelů je jejich dobrý chladivý účinek. Toho se využívá i při solárním erytému po opalování, kdy Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem intenzivně ochlazuje opálenou pokožku zklidňuje nepříjemné pocity a současně, díky lipidovým látkám, pomáhá obnovovat její ochrannou bariéru.

Charakteristika přípravku: Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem představuje moderní intenzivní kosmetický gel, který kombinuje příznivé hydratační vlastnosti s lipidovými složkami, které pleť chrání a vyživují. Jeho slabý mléčný zákal je zapříčiněný rozptýlením kapek arganového oleje a skvalanu v gelu.
Typ emulze: Nejedná se o emulzní systém, ale o vodný gel.
Typ pleti: Pro suchou a dehydrovanou pleť v kombinaci s krémem. Pro mastnou a seboroickou pleť může být použitý i samostatně.
Účinek přípravku a použití: Hydratační gel s arganovým olejem a skvalanem obohacuje pleť o arganový olej, ve kterém jsou významně zastoupeny nenasycené mastné kyseliny, zejména linolová a olejová. Další rostlinný lipid skvalan příznivě doplňuje vlastnosti aragnového oleje a pomáhá udržet v pleti její přirozenou vlhkost. Gel se nanese v tenké vrstvě rovnoměrně na pokožu, jen lehce se vklepe a po 2 až 4 minutách se u suché pleti kryje hydratačním krémem.

Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: arganový olej (INCI: Argania Spinosa Kernel Oil) - dodává pleti látky tukové povahy,
skvalan (INCI: Squalane) – udržuje v pleti přirozenou vlhkost

Kombinace přípravků s Hydratačním gelem s arganovým olejem a skvalanem
Suché a dehydrované pleti chybí především látky, které poutají vodu v svrchních vrstvách pokožky. Vodné gely obecně dodávají do pleti potřebnou vlhkost, avšak samy ji v pleti neudrží. Správné použití gelů v péči o suchou pleť je vždy v kombinaci s účinným hydratačním krémem. V roce 2001 přišel francouzský kožní lékař Simion s postupem, jak účinně hydratovat suchou pleť tak, aby se v ní vlhkost udržela co nejdéle. Princip spočívá v aplikaci hydratačního vodného roztoku, následně gelu a poté hydratačního krému. Výsledkem péče je dobře hydratovaná pleť.

Postup intenzivní hydratace suché a dehydrované pleti s přípravky SynCare:
Na pleť aplikujte Tonikum hydratační a ihned naneste v tenké vrstvě Hydratační gel s arganovým olejem. Po 2 až 4 minutách gel lehce vklepejte do pleti a případné zbytky setřete kosmetickým ubrouskem. Následně kryjte celé místo BioMineral Výživným krémem nebo Krémem na suchou pleť BIO CPK. U extrémně suché pleti doporučujeme NEOderm krém nebo SEBUCEL krém BIO.

SynCare Renovia Oční krém

Pro lifting pleti okolo očí - vyživuje, chrání, zjemňuje, certifikovaná přírodní kosmetika

Renovia Oční krém BIO CPK doplňuje a rozšiřuje řadu krémů pro regeneraci pleti RENOVIA. Krém získal bio certifikaci. To znamená, že je bez syntetických parfémů, barviv, PEGů, bez parabenů a neobsahuje živočišné suroviny. Jeho hlavními účinnými látkami jsou babasu olej, rostlinné ceramidy, rostlinné lipidy skvalan a bambucké máslo. Krém je lehký, ale přesto výživný. Nezanechává pocit nadměrného promaštění, snadno se vstřebává a působí dlouhodobě v citlivých partiích okolo očí.

Typ emulze: olej ve vodě (o/v).

Typ pleti: především pro pleť +55 a pro pleť +35, lze aplikovat i u jiných typů pleti.

Účinek přípravku a použití: Renovia Oční krém BIO CPK dlouhodobě vyživuje a regeneruje náročnou pleť okolo očí a chrání ji před nepříznivými účinky okolního prostředí.

Konzervační látky: sorbát draselný, benzoát sodný.

Popis hlavních účinných látek:
babasu olej (Orbignya Oleifera Seed Oil) - dodává látky tukové povahy,
skvalan (Squalane) - má vyživující účinky,
ceramid 3 (Ceramide 3) - podpora rejuvenace,
bambucké máslo (Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables) - vyživuje a rejuvenuje pokožku.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky