Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Kosmetické tipy Alcina

Máte smíšenou pleť a stále hledáte ty pravé krémy? Protože buď „je to moc nebo málo", ale pořád to není „akorát"? Sáhněte po Sensitiv krému light a Sensitiv krému. Výsledek zaručen. Pěstí, klidní, hydratují i matují pleť. Jsou prostě akorát!

Jak pečovat o pokožku v horkých dnech?

Výživa a pitný režim
UV záření má nepříznivé účinky na řadu životních funkcí. Postupně stoupá tvorba volných kyslíkových radikálů, které působí toxicky a poškozují nejen kožní buňky. SynCare Rejuderm tobolky doporučujeme ve zvýšené dávce 2x denně při jídle po celou dobu zvýšené expozice slunci a 5 dnů po ukončení této expozici. Zvýšíme příjem neslazených tekutin až na 3 litry denně. Vhodné jsou minerální vody s nižším obsahem sodíku nebo čistá voda. Pro osvěžení je možné přidat pár kapek citronu. Voda by neměla být studená.

Hydratace pleti
Pro hydrataci jsou v tomto období nejvhodnější mineralizované pleťové vody. K takovým náleží SynCare Hydrogenia biominerální voda ve spreji se zvýšeným obsahem iontů vápníků, draslíku a hořčíku. Právě tyto látky jsou ve zvýšené míře ztráceny v horkých dnech. Navíc působí Hydrogenia výrazně osvěživě a ponechává pleti dlouhodobý pocit osvěžení. Přípravek používáme, kdykoli cítíme potřebu osvěžení. Pro podporu účinku můžeme na pokožku nejlépe v ranních hodinách nanést SynCare Gel s olivovým olejem. Pouze výjimečně u velmi mastné pleti jej překryjeme tenkou vrstvou např. SynCare Nicreame krémem.

Ochrana před sluncem
V horkých dnech postačí expozice slunci 5 až 10 minut a kůže začíná reagovat. Proto zvýšíme ochranu před UV zářením. Od SynCare doporučujeme i u snědších fototypů č. III a IV SynCare SUN Protect SPF 20. U světlých fototypů I a II používáme SynCare SUN Protect SPF 30. U dětí do 12 let a u osob po AHA peelingu, dermarollingu, zákrocích laserem nebo IPL, případně po dermatochirurgickém ošetření vždy nanášíme maximální ochranu SynCare Zinci SUN SPF 50+. Nezapomínejte - účinné filtrační množství jsou 2 mg/cm2. To znamená spotřebu přibližně 32g na celou pokožku dospělého člověka. Balení 75 ml tak vystačí na dvě natření celého těla. Tato zásada je společná pro všechny opalovací přípravky na trhu.

Ošetření po spálení pokožky
Nadměrná expozice slunci vyvolává zarudnutí kůže – tzv. solární erytém. Jedná se o neinfekční zánět označený jako solární dermatitida. Fototyp I reaguje nejintenzivněji a nejrychleji. Fototyp V rychle hnědne, ale přesto i u něj vzniká začervenání, které je však překryté intenzivní pigmentací. Na zarudlá místa bezprostředně po opalování naneseme SynCare BALNEO WELLNESS Tělový balzám a dle potřeby aplikaci opakujeme i více krát denně. Pokud je zarudnutí velmi intenzivní, je možné kombinovat SynCare Gel s olivovým olejem s Tělovým balzámem. V salonní péči můžeme nanést na spálená místa SynCare Arctic cool chladivou masku nebo SynCare 100% Pure Collagen masku. Před aplikací obou přípravků pleť dokonale zvlhčíme SynCare Hydrogenia biominerální vodou ve spreji.

Lupy ve vlasech - aktuální pohled na boj proti nim

Jak vznikají lupy ve vlasech
Lupy ve vlasech prvotně představují zbytky rohoviny spolu s mazem. Existují dva typy lupů - mastné a suché. První mohou být jedním z prvních projevů nebo doprovodným jevem onemocnění seboroickou dermatitidou, druhý typ suchých lupů je často zapříčiněný vrozeným sklonem k suchosti kůže, která se projeví i na skalpu. Častou příčinou tohoto "suchého" typu lupů je nesprávná péče o vlasy. Příliš časté mytí, chemické trvalé nebo nevhodné způsoby sušení přispívají k jejich rozvoji.

Vztah lupů k seboroické dermatitidě
Zatímco tak zvané suché lupy lze relativně snadno omezit vhodou péčí o vlasy, mastné lupy představují větší a zejména dlouhodobější problém. Bývají spojeny s onemocněním s názvem seboroická dermatida. Jedná se o relativně časté kožní onemocnění, projevující se především zvýšenou tvorbou mazu nejen na skalpu ale často rovněž v oblasti obočí, víček, nosolícních rýh, ale také na kůži nad hrudní kostí a na zádech mezi lopatkami. Ve vlasech je obvykle toto onemocnění charakterizované tvorbou žlutavých na sebe se vrstvících šupinek, které se olupují a tvoří projev tzv. ,"mastných lupů". Nadměrná tvorba mazu je bohatým energetickým zdrojem pro řadu mikroorganizmů, které přirozeně žijí na pokožce. Ty se v situaci nadbytku mazu často pomnoží a vytvářejí obraz mikrobiálního zánětu kůže, včetně typického zarudnutí a svědění. Ve středu pozornosti jsou některé kvasinky rodu Malassezia. I proto lze některé lupy léčit antimykotiky.

Role mazu při tvorbě lupů
Existuje významná závislost mezi aktivitou mazových žláz a tvorbou lupů, což významně souvisí s věkem člověka. Zvýšený výskyt pozorujeme v útlém dětství, následný pokles pokračuje až do puberty, opětovný vzestup v adolescenci a v mladším dospělém věku, s dalším poklesem v pozdní dospělosti. Složení mazu je individuální, avšak vždy se jedná o směs triglyceridů, mastných kyselin, vosků, sterolů, skvalenu, cholesterolu a jeho esterů. Především volné mastné kyseliny hrají klíčovou roli v podráždění kůže, které pozorujeme při tvorbě "mastných" lupů.

Optimální kosmetická péče při tvorbě mastných lupů a počínajících známkách seboroické dermatitidy
1. Vyloučit nebo omezit chemickou péči o vlasy typu barvení a trvalých.
2. Optimální frekvence mytí vlasů je ob den.
3. Vlasy sušíme vlažným vzduchem.
4. Případné pokrývky hlavy by měly být co nejvíce vzdušné.
5. Upozorníme klientku / klienta, že náhlé změny teploty, pocení nebo naopak velmi suchý vzduch mohou stav zhoršit.

Jak správně používat SynCare šampon proti lupům
SynCare Šampon proti lupům je cílený dermokosmetický šampon, který potlačuje tvorbu lupů ve vlasech. Obsahuje účinné látky s působením proti mikroorganizmům a omezuje tvorbu mazu. Šampon se nanese do dlaně a poté se vmasíruje do mokrých vlasů. Vznikne pěna, která se pečlivě vetře až k výstupu vlasového stvolu. Jsou-li známky seborei přítomné i na čele a v obočí, případně v nosoretní rýze, může se pěna nanést i do těchto oblastí. Šampon se nechá působit 5 až 7 minut, poté se důkladně opláchne vlažnou vodou. Šampon se používá ob den nebo u méně mastných vlasů ob dva dny, nejvýše po dobu 45 dnů.

Kdy doporučit návštěvu kožního lékaře
Jestliže jsou kromě lupů přítomné i významné známky seboroické dermatitidy ve vlasech a na obličeji - zejména výraznější zarudnutí, šupiny v obočí, zánětlivá ložiska připomínající aknózní pustuly.

SynCare 100% Kyselina hyaluronová + vitamin C - dokonalá hydratace kyselinou hyaluronovou

Lehký a zvláčňující balzám, chrání a vyživuje, vhodný i po opalování

Základní popis: Dostatečná hydratace pokožky celého těla je dnes nezbytnou podmínkou správné kosmetické péče. Dermo a bio kosmetická značka SynCare nabízí intenzivní hydratační tělový balzám, který kombinuje účinky kyseliny hyaluronové s vitaminem C. Přípravek se snadno roztírá, a přestože je velmi bohatý na výživné látky, nezanechává pocit mastnoty na pokožce. Byl vyvinutý zvláště pro ošetření pleti po koupeli nebo sprchování, ale současně je vhodný i pro prevenci suché a ochablé kůže po opalování. Zvláštní pozornost byla věnována rovněž jeho použití u dětské pleti. Proto byl přípravek zvláště schválen i pro děti do 3 let. Balzám je decentně parfemovaný.

Účinek přípravku: Hydratační tělový balzám 100% kyselina hyaluronová a vitamin C má silný hydratační účinek. Po aplikaci je pokožka vláčná, jemná a získává optimální tonus. Vitamin C omezuje negativní působení slunečního záření a má příznivý účinek pro ochranu kolagenu.

Použití: Nanáší se po koupeli nebo po sprchování, případně před a po opalování.
Konzervační látky: fenoxyetanol
Účinné látky: kyselina hyaluronová (Sodium Hyaluronate) - hydratuje, zklidňuje,
vitamin C (Ascorbyl Palmitate) - antioxidační účinky

 

Pitný režim při opalování
Tělo je na přímém slunci vystaveno teplotám kolem 55° C. Při extrémech a v jižnějších zemích i více. Zatímco vhodný UV filtr chrání před UV zářením, tepelná ochrana při opalování neexistuje. Proto nabývá na významu pitný režim. Při opalování v délce 2 hodin stoupá potřeba nealkoholických neslazených tekutin o 1 až 1,5 litru. Děti a starší lidé jsou při slunění zvláště ohroženi dehydratací, která může vyústit až v kolaps.

 

Hydratace při opalování
I když se v médiích pravidelně, zejména před letním obdobím, objevují varování před nadměrným opalováním, přesto se mnozí z nás nemohou dočkat okamžiku, kdy ulehnou pod sluneční paprsky, aby jejich pokožka získala zlatavý odstín. Zdravotní rizika nadměrného opalování jsou dostatečně známa. Mnoho věcí můžeme ovlivnit sami, včetně správné hydratace. Optimální péče nespočívá pouze v nanesení ochranného krému.

Správná hydratace pokožky před i po opalování pomáhá omezit suchost kůže, která se objeví zpravidla při jejím hnědnutí, a její zarudnutí.
Přibližně 15 minut před opalováním se osprchujte a na ještě vlhkou pokožku naneste Hydratační tělový balzám 100% kyselina hyaluronová a vitamin C a lehce jej vetřete do pleti. Ochranný přípravek při opalování naneste v silnější vrstvě na pokožku cca 5 minut před opalováním. Nezapomeňte - na celé tělo je spotřeba ochranného přípravku při opalování 32 g! Po opalování se znovu osprchujte vlažnou vodou a naneste opět balzám. Omezíte tak projevy nežádoucího zarudnutí pokožky, včetně pocitu svědění či pálení. Nezapomeňte dodržovat při opalování správný pitný režim.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky