Lupy, to je problém, který trápí velkou část populace. Udává se, že lupy trpí až 30 % populace ve věku 10 až 30 let. Většina z nás se s nimi někdy setká. Pokožka hlavy svědí, bolí, pálí, a ramena máme plná nepěkných bílých vloček. Škrabeme si hlavu, znova a znova a neustále nám z ní vypadávají bílé věci neurčitých tvarů. Mnohdy si vlasy jenom pročešeme rukou a zdá se nám, jako by sněžilo. Ovšem nesněží, jediné co se děje je, že nám padají lupy. Může existovat mnoho příčin, proč nám padají lupy. Například, kůže se může nadměrně olupovat, protože je přesušena díky prudkému vystavení slunci, nebo díky používání fénu. Další důvod, proč nám padají lupy, jsou například, že naše pokožka trpí hormonálními změnami, nedostatkem vitamínu B nebo betakaroténu.

Lupy mohou být způsobovány i v případě množení plísní v organismu a na pokožce hlavy, což podporuje například velká konzumace cukru. Jenže někdy je výskyt lupů i přímý důsledek lidského počínání, například lupy může vyprovokovat i stres či nevhodný šampon. Mnohdy navíc o lupech víme, ale neřešíme je. Doufáme, že se ráno probudíme, a už je nebudeme mít. Nebo nemáme dostatek času ani chuti cokoliv s lupami dělat. Přitom by stačila základní prevence a lupů bychom se zbavili.

Zdravá pokožka se vždy po čase obnovuje sama. U lidí, kteří nemají lupy, dochází jednou zhruba za 30 dní k tomu, že se staré buňky odloupnou, ale vzhledem k tomu, že jsou kožní buňky tvořeny velmi malými částmi, tak nejsou pouhým okem viditelné. Ovšem tento proces tvorby nových buněk a jejich odlupování je v případě výskytu lupů narušen. U populace, která má lupy se pokožka obnovuje každých 20 dní - tedy o třetinu rychleji. Buňky se pak dostanou na povrch kůže příliš rychle a zde tvoří větší svazky buněk, které jsou ale již viditelné pouhým okem a mnohdy nám dokáží značně znepříjemnit život.

Proti přemnoženým kvasinkám působí nejspolehlivěji účinná látka ketokonazol ve formě šampónu. Pro zbavení se lupů je vhodné po dobu 4 týdnů si pravidelně umývat vlasy alespoň dvakrát denně. Ptáte se kde vzít kvalitní šampóny proti lupům? Pak je tu pro Vás nabídka internetového obchodu A-cosmetics.cz. Nabízíme Vám jak klasické šampóny, na běžné používání, tak šampóny proti lupům. Pokud hledáte přípravky proti lupům, které Vás zaručeně zbaví této nepříjemnosti, pak je tu pro Vás například Fluid proti lupům 4.4. Fluidum proti lupům 4.4 je intenzivní kúra proti suchým i mastným lupům. Kombinace účinných látek fumaru, salicylu a lékořice zabraňuje vzniku lupů a zmírňuje nadměrnou tvorbu mazu. Pantenol a glycerin zjemňují vlasovou pokožku a zabraňují tak pocitu napětí. Kombinace kyseliny fumarové a salicylové působí intenzivně proti tvorbě lupů. Provitamin B5 a glycerin zjemňují vlasovou pokožku a předcházejí podráždění a svědění. Dalším produktem internetové obchod A-cosmetics.cz, který je zde pro Vás je Šampon s fumarem S 1.4. Šampon obsahuje účinnou formuli s přírodní kyselinou fumarovou a salicylovou, která normalizuje rohovatění buněk a produkci mazu. Tím šetrně redukuje právě tvorbu lupů. Tento šampon je vhodný pro oba typy lupů - mastné i suché.  Pokud hledáte produkt, který ulehčí Vaší lupy namáhavé hlavě, tak je tu pro Vás Relaxační kúra 2.4. Tato kúra díky přírodním extraktům z hojivého heřmánku a posilujícího jírovce působí Relaxační kúra na pokožku hlavy svým blahodárným, zklidňujícím a protizánětlivým účinkem. Naše Relaxační kúra 2.4 zklidňuje podráždění pokožky, dodává vlhkost a zmírňuje tvorbu mastných i suchých lupů ve vlasech. Pokud hledáte šampóny pro zbavení se lupů, nebo naopak přípravky, kterýma chcete zabránit opětovnému navrácení lupů, tak je zde pro Vás internetový obchod A-cosmetics.cz se svoji nabídkou přípravků proti lupům.