O smíšené a normální pleti

Víte, jaký máte typ pleti? Možná i vy máte smíšenou pleť stejně jako mnoho lidí. Jde totiž o nejvíce rozšířený typ. A jak se projevuje? Většinou je smíšená pleť charakteristická mastnějším čelem, nosem a bradou. V těchto zónách pak právě výskytem většího mazu dochází častěji k tvorbě nečistot. Tváře jsou většinou sušší a citlivější na vnější i vnitřní vlivy. Možná ale zrovna vy máte to štěstí a vaše pleť je normální, tzn. nejsou u ní patrné rozdíly mezi střední a boční partií obličeje. Tato pleť není přecitlivělá, dobře se prokrvuje, je jemná a svěží. I tak je vhodné podpořit kvality pleti vhodnými kosmetickými prostředky.

Pokud stále ještě nevíte, jaký máte typ pleti, zjistěte to co nejdříve a začněte se o ní pečlivě starat. Odměnou vám bude krásný prozářený obličej s dobře vypadající pletí. To je odměna, která za vaší péči rozhodně stojí.

Přípravky řady Alcina

A jak pečovat o normální a především smíšenou pleť? Na trhu najdete mnohé kosmetické přípravky. Jsou však různé kvality, a protože jde o vaší pleť, vyberte si skutečně dobře. Zkuste přípravky od Alciny. Tato značka je pro vás zárukou kvality, kterou oceníte.

A z jakých konkrétních výrobků si můžete vybrat?

Alcina vám představuje několik výrobků pro smíšenou a normální pleť. Pojďme si je přiblížit.

Oblíbeným přípravkem od Alciny je Sensitiv krém light, který dlouhodobě matuje pleť v oblasti T-zóny, tj. oblast čela, nosu a brady. Díky krému bude tato část obličeje zvlhčována a vaše pleť bude v přirozené rovnováze. Máte citlivou pleť? Pak je vhodné použít tento krém jako poklad pod make-up. Přípravek obsahuje také extrakt z avokáda, pantenolu a jojobového oleje.

Alcina vám také nabízí Pleťové tonikum s alkoholem, má nízký obsah alkoholu, a tak bude zklidňovat vaší pleť. Navíc je velmi osvěžují. Tato pleťová voda je určená pro každý typ pleti, především pro normální a smíšený. Pleťové tonikum aplikujte pomocí vatového tamponu.

Vaše smíšená či normální pleť si zaslouží péči i v noci. K tomu je určen Sensitiv krém od Alciny. Nechte vyživující složky tohoto krému pracovat, zatímco vy spíte. Ovesný extrakt zklidní vaší pleť a také ji pěstí, zásobuje vlhkostí a posiluje bariérovou funkci. Krém oceníte především v případě, že máte citlivou pleť. Navíc přípravek neucpává póry, takže vaše pokožka bude skutečně bez vad. Vhodné je noční krém kombinovat s denním krémem, nejlépe takovým, který má rovněž ovesný extrakt.

Používejte na svůj smíšený či normální typ pleti přípravky od Alciny. S nimi bude vaše pokožka obličeje odolná, krásná a bez vad. Dopřejte si kvalitní péči o vaší pleť.