O mastné pleti

Mastná pleť trápí mnoho žen i mužů. Jde o takovou pleť, která nadměrně produkuje kožní maz. Mnozí ji mají hlavně v období puberty, ale mnohdy přetrvává i do dospělosti. Mastná pokožka obličeje zanechává mastný film, který společně s odumřelými šupinkami často ucpává póry kůže, což má za následek tvorbu různých nečistot a především akné.

Nezoufejte však. Mastná pleť má i své výhody. Je více odolná vůči okolním vlivům a také pomaleji stárne. Přesto je však nutné se o tento typ pleti dobře starat.

Přípravky řady Alcina

Jak pečovat o mastnou pleť? Především je třeba se vyzbrojit kvalitními výrobky, které potíže související s mastnou pletí zmírňují.

Alcina vám přináší přípravky, které jistě při boji s tímto typem pleti oceníte. Vaší pleť pročistí, zklidní a dodají ji potřebnou dávku vlhkosti. Zároveň omezí tvorbu mastného filmu, a tak zabrání tvoření nečistot.

Oblíbeným produktem od Alciny je Pleťové tonikum s alkoholem. Obsahuje extrakt z vilínu, který má mírný dezinfekční účinek, a tak pomáhá předcházet vzniku nečistot u mastné a problematické pleti. Zároveň obsahuje i mentol, který pokožku příjemně chladí a osvěžuje.

Dalším přípravkem od Alciny je Bylinná maska, jejíž přírodní extrakty předcházejí vzniku nečistot. Kaolín zase odstraňuje nadbytečný maz, zklidňuje a zároveň dezinfikuje. Přítomná je i šalvěj, levandule a heřmánek. Budete-li tuto Bylinnou masku používat 1-2x týdně, brzy se vaše pleť zlepší. Zbavte se účinně nadměrného mazu.

A co takhle Bylinný fluid s lehce fluidní emulzí, která je ideální pro nečistou, mladou a problematickou pleť? I ta vám dokonale pomůže. Fluid obsahuje dřišťál, jitrocel, salicylát, zinek a farnesol. Společné působení těchto látek prozáří vaší pleť a ucpané póry pro vás budou jen nepříjemnou minulostí.

K omezení nadprodukci mazu vám rovněž pomůže Denní a noční fluid, který je lehký a jeho extrakt z heřmánku a lékořice je uklidňující a protizánětlivý. Je ideální v kombinaci s make-upem Perfect Cover Make-up či Silky Matt Make-up.

Posledním přípravkem od Alciny, který je revoluční v boji s mastnou pletí, je SOS - stick, který využijete k lokálnímu ošetření kožních nečistot, zarudlých a zanícených míst. Zbavte se zánětlivého podráždění a předcházejte účinně jeho vzniku. Rovněž je vhodný pro kombinaci s dalšími přípravky řady Alcina, nejlépe s bylinnou maskou či bylinnou fluidem. SOS - stick je také účinný při bodnutí hmyzem. Oceníte i jeho praktické balení, které můžete použít kdykoliv a kdekoliv.

Další péče o mastnou pleť

A jak ještě pečovat o mastnou pleť? Kromě použití špičkové kosmetiky od Alciny se vyvarujte nekvalitní dekorativní kosmetice, která zatěžuje pleť a vyvolává nadprodukci mazu. Celkově je nutné, abyste se chovali k tomuto typu pleti citlivě. Zvyšte svůj příjem tekutin a používejte make-up pro mastnou pleť. Akné nikdy nevymačkávejte a nesnažte se odstraňovat mastný film z pleti pomocí papírových kapesníčků. Vyhněte se také dráždivé kosmetice, která má vysoké pH či obsahuje alkohol. Nepodceňujte ani správnou výživu.

Zbavte se jednou provždy mastné pleti s přípravky od Alciny.