Úvod \

CureTouch \ Koenzym Q10 kosmetika

Koenzym Q10 kosmetika

V roce 1957 byla týmem profesora F.L.Cranea při analýze mitochondrií buněk hovězího srdce poprvé objevena molekula oranžové barvy – koenzym Q. V přírodě je obsažen ve všem, co dýchá, neboť pro tento proces zabezpečuje energii. Pro jeho všudypřítomnost obdržel koenzym Q od vědce R.A. Mortona název ubichinon - všudypřítomný chinon.

Koenzym Q10 je součástí mitochondrií, buněčných organel, které jsou energetickou centrálou buňky a zajišťují až 95% energie potřebné pro životní pochody v ní probíhající. Buňka, která nemá dostatek koenzymu Q10, odumírá. S věkem, bohužel, jeho množství v organismu klesá.

Z kosmetického hlediska má mimořádný význam jeho výrazná antioxidační schopnost. Chrání buňky tkáně před poškozením a stárnutím, prospívá detoxikaci pokožky a navrací jí pružnost a vitalitu. Redukuje vrásky i jemné linky a chrání před vznikem nových. Doporučuje se také lidem, kteří se více vystavují UV záření ze slunce neboze solárií, neboť UV záření snižuje množství koenzymu Q10 v kůži. Zvýšenou potřebu koenzymu Q10 mají také sportovci, kuřáci, lidé s kardiovaskulárními potížemi nebo jedinci s dlouhodobým stresem.

Třídit podle:

Celkem položek: 2

VitaHarmony - Koenzym Q10 - bylinné mléko

Koenzym Q10 - tělové bylinné mléko Jemné bylinné mléko s koenzymem Q10 je vhodné pro každý typ pleti. Jojobový, mandlový, konopný a avokádový olej spolu s vitamínem E poskytují pokožce nenasycené mastné kyseliny a potřebné vitamíny i minerální látky. Koenzym Q10 je součástí...

Koenzym Q10 - bylinné mléko - 200 ml

158

Odeslání:do 7 dnů !

Množství: 200 ml

Kat. číslo: 501836

Výrobce: VitaHarmony

VitaHarmony - Koenzym Q10 - pleťový krém

Koenzym Q10 - pleťový krém Tonizující pleťový krém s koenzymem Q10, jojobovým olejem a panthenolem je vhodný pro každodenní ošetření pleti, které navrací mladistvost, pružnost a vitalitu. Alantoin má silné hojivé účinky. Napomáhá vyhlazování pleti a obnovuje její...

Koenzym Q10 - pleťový krém - 50 ml

149

Odeslání:do 7 dnů !

Množství: 50 ml

Kat. číslo: 501841

Výrobce: VitaHarmony

Celkem položek: 2