Úvod \

CureTouch \ Konopná kosmetika

Konopná kosmetika

Jak v dávné minulosti, tak i v dnešní době je konopí (Cannabis sativa) používáno pro své výrazné léčebné účinky. První historicky zaznamenaný důkaz o léčebném využití pochází z Číny z 3.století př.n.l. Konopí bylo až do konce 19.století běžnou součástí léčebných praktik, léčily se jím i historicky známé osobnosti, jako např. britská královna Viktorie, která jej používala na migrénu a menstruační bolesti.

Konopný olej je bohatým zdrojem esenciálních mastných kyselin, které mají výborné zvláčňující, uklidňující a promašťující účinky, dále pak látek na bázi koenzymů Q nebo vitamínů. Olej dodává pokožce to nejlepší k její přirozené výživě, posiluje její odolnost vůči vnějším dráždivým vlivům.

Působením nežádoucích faktorů dochází ke změnám v zastoupení kožních lipidů (steroly, mastné kyseliny a ceramidy). Nedostatek ceramidů snižuje bariérovou funkci kůže, dochází ke ztrátě vlhkosti. Projeví se to jejím nadměrným vysoušením, loupáním a praskáním. Konopný olej díky obsahu nenasycených mastných kyselin navrací pokožce vyvážené složení lipidové vrstvy.

V případě kožních potíží výrazně snižuje nutnost aplikace nežádoucích hormonálních léčiv (kortikoidů), neboť bioaktivní látky obsažené v oleji působí dostatečně účinně na průběh zánětlivých kožních procesů.

Konopná kosmetika je vhodná zejména pro osoby s citlivou a problematickou pokožkou. Významně se totiž uplatňuje při léčbě lupénky, ekzémů a kožních plísní. U dospívajících se používá k léčbě akné. Blahodárně působí na opary, afty, suché a poškozené vlasy, regeneruje a hydratuje pokožku, zpomaluje proces jejího stárnutí a má osvěžující účinky.

Třídit podle:

Celkem položek: 0

Celkem položek: 0