O citlivé a smíšené pleti

Máte také smíšený typ pleti? Je nejvíce rozšířený a vyznačuje se mastnějším čelem, nosem a bradou. Tyto partie označujeme jako T-zónu. Mastnější T-zóna umožňuje snadnější tvorbu kožních nečistot. U smíšené pleti jsou sušší tváře. Ty jsou citlivější na vnější a vnitřní vlivy. Proto je třeba pro smíšenou pleť hledat takové přípravky, které si poradí jak s mastnější T-zónou, tak se suchými tvářemi.

Kosmetika pro citlivou a smíšenou pleť

Chcete-li se dobře starat o citlivou či smíšenou pleť, je nutné využívat vhodné kosmetiky. Volte kvalitní výrobky, které vám v boji s nedostatky pleti účinně pomohou.

Mnohé účinné přípravky vám nabízí Alcina. Jedním z nich je pleťové tonikum s alkoholem. Je vhodné pro každý typ pleti díky svému nízkému obsahu alkoholu. Nejlépe se hodí pro normální a smíšenou pleť. Pleťové tonikum se aplikuje pomocí vatového tamponu. Nejenže vám pleť vyčistí, ale také ji osvěžuje a stimuluje.

Dalším přípravkem od Alciny je noční krém s ovesným extraktem Sensitiv krém. Jde o lehký krém, který zklidňuje stresovanou pleť a zároveň ji zásobuje potřebnou vlhkostí. Má také bariérovou funkci a neucpává póry. Vaše kůže bude s tímto výrobkem odolnější.

Sensitiv krém light od Alciny je rovněž s ovesným extraktem a je určený na den. Používá se jako podklad pod make-up. Všeobecně také pleti prospívá jeho extrakt z avokáda, panthenolu a jojobového oleje. Sensitiv krémy vám pomohou především s nejproblematičtějšími partiemi, které jsou v oblasti čela, nosu a brady.

Alcina vám také nabízí pro citlivou a smíšenou pleť Soft Peeling, který odstraňuje z pleti přebytečný mas, ale také odumřelé buňky a kožní nečistoty. Čistí hloubkově, ale přesto šetrně. Používá se 1 - 3x týdně.

Zlepšujte i vy kvalitu své pleti s prvotřídními výrobky od Alciny.