Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Kosmetické tipy Alcina

Trpí Vaše ruce v zimně? Naneste na ně extra porci Balzámu na ruce, navlékněte bavlněné rukavice a nechejte působit přes noc, nebo alespoň u televize. Výsledek vás mile překvapí.

SynCare SUN PROTECT spray - pro účinnou ochranu při opalování

SUN PROTECT SPF 30 SPRAY je UV ochranná emulze při opalování dosahující úrovně SPF 30, UVA ochrana je 15. Suspenzně-emulzní přípravek (emulze je o/v) je určený pro ochranu povrchu kůže před účinky UVA a UVB záření při opalování. Byl posouzený z hlediska zdravotní bezpečnosti i pro děti do 3 let.

SUN PROTECT spray dávkujte pomocí mechanického rozprašovače na pokožku. Optimální vzdálenost pro postřik je 20 až 30 cm. Nanesenou emulzi zlehka rozetřete, ale nevtírejte ji. I když byl přípravek testovaný na odolnost vůči smývání vodou, důrazně doporučujeme obnovu ochranné vrstvy po každém koupání. Pamatujte - absolutní odolnost vůči vodě neexistuje.

Konzervační látky: benzyl alkohol

Použité UV filtry:
oxid titaničitý (INCI: Titanium Dioxide) - fyzikální filtr,
Tinosorb S (INCI: Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine) - hybridní filtr,
Eusolex 2292 (INCI: Ethylhexyl Methoxycinnamate) - chemický filtr,
Eusolex 4360 (INCI: Benzophenone-3) - chemický filtr

Víte jak správně nanášet ochranné opalovací přípravky?
Ochrannými přípravky při opalování nešetříme. Nedostatečné množství sníží ochranný účinek i o více jak 90%. U dospělého člověka aplikujeme na celý povrch kůže přibližně množství odpovídající dvěma polévkovým lžicím. Při nanesení pouze na obličej (bez krku) představuje správné množství jedna kávová lžička.

Rozdíly mezi bio potravinami a bio kosmetikou

Na stránkách Zpravodaje jsme se bio kosmetikou zabývali nezčíselněkrát. Přesto pokládáme tuto tématiku za stále aktuální. Český trh kosmetických přípravků je silně konkurenční a jakákoli "výhoda" představuje jak marketingový, tak odborný potenciál. Umění správně nabídnout a vysvětlit, co je bio, je důležité nejen pro prodej, ale především pro důvěru mezi kosmetičkou, potažmo lékárnou a klientem.

Historie ekologického zemědělství
Bio potraviny nejsou pojmem, který se objevil v posledním desetiletí. Pravdou je, že těsně před 1. světovou válkou, někdy kolem roku 1910, začal britský botanik Sir Alber Howard propagovat způsoby ekologického zemědělství. Spolu s jeho ženou, která se zabývala fyziologií rostlin, vypracovali zásady ekologického zemědělství, které knižně vydali na počátku 40. let minulého století pod názvem An Agricultural Testament. Jednalo se o první, skutečně vědecké dílo, které stanovilo zásady pro ekologické zemědělství a výrobu bio potravin, platící dosud.
Konec 2. světové války znamenal pro lidstvo nový úkol - zajistit dostatečné množství potravin pro národy, které dosud trpěly válečnými strastmi. K tomu se hlásil o svoje nároky nově vznikající, tak zvaný třetí - rozvojový svět. V relativně krátkém časovém úseku bylo třeba zlepšit úroveň výživy téměř miliardy lidí. Jak se později vyjádřil americký biolog M. Paul: "Na ekologii prostě nebyl čas". Z USA se šířila tzv. zelená revoluce, která hlásala použití nových postupů a látek, které vedly k zvýšení výnosů. Byl to čas DDT a masivního využívání chemických hnojiv. Avšak již v té době existovala v Británii první organizace pro ekologické zemědělství - Soil Association. Zásadním krokem při sjednocení pravidel pro ekologické zemědělství byl vznik Mezinárodní organizace ekologického zemědělství IFOAM v roce 1972. Na jejím základě začaly vznikat národní dobrovolné certifikační instituce, které udělují značky bio potravinám a bio produktům a kontrolují dodržování závazných standardů. V posledních dvaceti letech vznikla rovněž série zákonů o ekologickém zemědělství, které s touto certifikací počítají a v budoucnu se předpokládá další zpřísnění pravidel.

Bio potraviny
Výrobce bio potraviny v ČR musí splňovat podmínky, které jsou dány Zákonem 242/2000 Sb. o ekologickém zemědělství a nařízením Rady (ES) č. 834/2007 o ekologické produkci a označovaní ekologických produktů. Producenti bio potravin podstupují přísnou vstupní kontrolu, která se týká např. využívání hnojiv, způsobu obdělávání půdy nebo ustájení a porážky zvířat. Po úspěšné certifikaci obdrží právo umístit v označení výrobku chráněnou značku bio potraviny. Následně jsou pravidelně kontrolováni, zda dodržují zákonná nařízení pro ekologické zemědělství. Pokud výrobce neoprávněně přidělí potravině označení bio nebo "z ekologického zemědělství", může dostat až milionové pokuty. Konkrétní pravidla platí také pro prodej bio potravin, které musí být viditelně odděleny od jiných potravin.

Certifikace bio kosmetiky
Zatímco bio označení na potravině je možné jen na základě splnění podmínek daných zákonem a při platnosti časově omezeného certifikátu, použití označení bio, přírodní nebo ekologický u kosmetiky není zákonem regulováno.
Každý výrobce může dle vlastní úvahy uvést na etiketu kosmetického přípravku označení "bio" nebo kupříkladu "přírodní". To je pro zákazníky matoucí. Proto vedl tlak některých výrobců kosmetiky k tomu, že byly ustaveny nezávislé certifikační programy pro přírodní a bio kosmetiku. Taková kosmetika podléhá podobným pravidlům, jaké mají bio potraviny, a jejich výrobci jsou pravidelně kontrolováni, zda tato pravidla dodržují.

Vždy se podívejte, zda bio kosmetika má přidělenu ochranou certifikační značku, a zjistěte si, co tato značka znamená.
Někdy si výrobce vytvoří vlastní značku bio kosmetiky, vlastní standardy a sám sebe kontroluje. To je proti všem pravidlům bio certifikace. Certifikaci musí provést nezávislá odborná kontrolní autorita, která nemá k výrobci žádnou vazbu.
V ČR se nejčastěji setkáte s kosmetikou kontrolovanou například těmito renomovanými kontrolními organizacemi: KEZ (ČR), BDIH (Německo), ECOCERT (Francie) nebo Soil Association (Velká Británie).

SynCare NEOderm - vitamin C+ a glucan - účinná regenerace vaší pleti
S hojivými složkami, pro citlivou pokožku, při poškození pleti, pro citlivé a popraskané rty, obsahuje také zinek

Základní popis: NEOderm krému náleží v nabídce kosmetiky SynCare zcela unikátní místo. Jedná se o unikátní kosmetický přípravek pro tak zvanou přímou regeneraci pokožky, která je zprostředkována aktivací některých faktorů hojení. Pod tímto složitým vysvětlení se skrývá jednoduchý princip účinku - krém je určený pro udržení a případně regeneraci bariérové funkce kůže. Má bohatou lipidickou strukturu, ale přesto nezanechává pocit nadměrného promaštění.

Účinek přípravku:
Intenzivní regenerační péče o pleť - zvyšuje vláčnost a udržuje celistvost pleti.
Péče o praskající a citlivé rty a ústní koutky - regeneruje a zjemňuje.
Ochrana a regenerace po dermarollingu nebo po permanentním make-upu - podporuje hojivé procesy v kůži.
Regenerační péče o zacelenou pokožku po chirurgických zákrocích - NEOderm se vtírá do kůže po zákroku přibližně 30 dnů.
Pokožka poškozená vnějšími fyzikálními a chemickými vlivy - NEOderm se vtírá 2x denně po dobu 60 dnů.

Konzervační látky: benzylalkohol
Popis hlavních účinných látek: pupalkový olej (Oenothera Biennis Oil) - působí proti vysoušení,
sodná sůl kyseliny hyaluronové (Sodium Hyaluronate) - hydratační účinek,
glukonát zinečnatý (Zinc Gluconate) - zklidnění pleti

 

NEOderm krém v péči o pleť po permanentním make-upu a dermarollerové mezoterapii
Permanentní make-up neboli permanentní tetováž je zákrok narušující kožní bariéru, právě tak jako lékařská mezoterapie. Po těchto speciálních zákrocích s bezprostřední dezinfekcí povrchu pokožky je vhodné podpořit přirozené regenerační pochody v kůži.
SynCare NEOderm krém nabízený v balení 30 ml byl rovněž pro tyto účely vyvinutý a testovaný.
Permanentní make-upNEOderm krém použijeme druhý den po zákroku. Aplikuje se v tenké vrstvě a lehce se vtírá do míst permanentu dvakrát denně po dobu 7 až 10 dnů.
Dermarollerová mezoterapieNEOderm krém aplikujeme cca 15 minut po zákroku a dezinfekci pokožky. V aplikaci pokračujeme 2x denně 4 dny.

 

Zinek v péči o kůži
Zinek je kovový prvek, který má důležité vlastnosti pro organizmus. Jeho nedostatek působí v dětství a dospívání omezení tělesného růstu a duševního vývoje. Z dermatologického hlediska se projevuje nedostatek zinku především opožděným hojením ran. Kombinace zinku s erytromycinem je účinná pro léčbu akné.
V kosmetice má zinek prokázaný význam pro regenerační procesy a aktivuje hojivý potenciál kůže.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky