Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Profesionální kosmetická péče o ruce dermokosmetikou SynCare

I když je péče o ruce součástí standardní nabídky služeb kosmetických salonů, zdaleka se nejedná o nejžádanější ošetření. Stále spousta kosmetiček považuje péči o pokožku rukou za doplňující, která se provádí jen na výslovné přání zákaznice nebo „když zbyde čas.“ Výjimku představuje manikúra, která je žádanou, avšak speciální službou. Profesionální kosmetická péče o ruce by měla být speciální součástí postupů ošetření pleti v salonu a nelze ji redukovat pouze na parafínové zábaly a úpravu nehtů.

Masáž rukou vede k prokrvení kůže a podpoře její látkové výměny. Masáž je zejména vhodná u suchých popraskaných rukou. Doporučujeme Pleťový masážní krém např. s kapkou levandulové nebo mátové silice. Vhodný je rovněž Dětský olej s měsíčkem, případně obohacený silicemi.

Intenzivní výživnou péči zajistí Zvláčňující a zesvětlující krém na ruce. Přípravek je určený pro pravidelnou denní péči o ruce. Působí proti pigmentovým névům. Nezanechává pocit mastných rukou, a proto jej doporučujeme i jako profesionální ochranu při práci.

Maximální ochrana velmi suché kůže – vhodné je SEBUCEL LIPOskin Tělové mléko, které se nanáší nejen na ruce, ale i na celé tělo.

Dezinfekce kůže – pro povrchovou dezinfekci současně s ochranou kůže doporučujeme DUOSEPT dezinfekční a regenerační krém na ruce.

Poznáváme kosmetické suroviny - kyselina hyaluronová

Ještě počátkem 90. let minulého století bylo možné spočítat přípravky s kyselinou hyaluronovou na prstech jedné ruky. I když její pozitivní vlastnosti byly dostatečně známy, obliba se radikálně zvýšila v okamžiku, kdy se přestala vyrábět ze živočišných tkání. Dnes je prakticky výlučně získávána biofermentací. To vedlo k výraznému vzestupu zájmu o kyselinu hyaluronovou v kosmetice.

I když má v názvu „kyselina“, jedná se v čisté podobě o bílou pevnou látku, která je zpravidla dodávána v podobě bílého prášku. Relativně dobře se rozpouští ve vodě a vytváří hustý gel již při koncentraci 2%. Proto, když někdo tvrdí, že kosmetický přípravek je čistá kyselina hyaluronová, a přitom je tekutý nebo gelový, nemůže mluvit pravdu.

Z chemického hlediska se jedná o polysacharid s atomem dusíku v postranním řetězci a patří do velké skupiny glykosaminoglykanů. Látka má mimořádný význam pro vlastnosti kůže, zejména její druhé vazivové vrstvy - škáry. Ze všech látek v ní obsažených má nejlepší hydratační účinky. Poutá až tisíckrát více hmotnosti vody, než sama váží. Reguluje i mechanizmus hojení a dokáže napravovat strukturu kůže poškozené zánětem - například po opalování.

Sodná sůl kyseliny hyaluronové (INCI: Sodium Hyaluronate) - hydratační a funkční složka.

SynCare PediCalx – změkčuje a pečuje o kůži pat

Pro jemné a hebké nohy.
Řeší zatvrdlou kůži pat. Brání praskání pat.
Působí na kůži se sklonem k plísním chodidel.

Uživatelé by se neměli nechat uvést v mýlku, i když se jedná o "pouhý" krém na nohy, je jeho výroba náročnější, než leckterého oceňovaného SynCare krému pro ošetření pokožky obličeje. Současně má vynikající vlastnosti - změkčuje, hydratuje, zjemňuje a velmi dobře chrání.

Účinek přípravku: PediCalx krém je určený zejména pro péči o pokožku chodidel. Má mimořádné změkčující a hydratační účinky. Zatímco změkčení zajišťuje urea, hydrataci poskytuje kyselina hyaluronová. Krém rovněž obsahuje antimikrobiální a protiplísňový oktopirox, který působí proti případným mykózám v této oblasti.
Použití: Krém se vetře do kůže chodidel. Silnější vrstvu aplikujeme na paty, menší množství na zbytek chodidla. Krém je možné použít i na menší plochy kůže, např. na oblasti lýtek nebo případně na ruce.

Charakteristika přípravku: emulze v/o (voda v oleji).
Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: urea (INCI: Urea) - má výborné změkčující účinky,
kyselina hyaluronová (INCI: Hyaluronic Acid) - hydratuje a zvláčňuje,
oktopirox (INCI: Piroctone Olamine) - působí proti plísním a bakteriím

SEBUCEL zklidňující tělové mléko v kombinaci s PEDICALX změkčujícím krémem na nohy
Proč má člověk s mastnou pletí nezřídka problémy se suchostí kůže v jiných částech těla? Je to proto, že v porovnání s obličejem, horní částí prsou a zad je v jiných částech těla mazových žláz mnohem méně a na dlaních a ploskách nohou chybí zcela. Optimální a účinná zvláčňování, relipidace a hydratace jsou podmínkou pro zdravou pokožku.
Zvláčnění a relipidace kůže po koupeli: Při sprchování nebo koupeli smýváme nejen nečistoty, ale také ochranný tukový kožní film. Jeho obnova, zejména v pozdějším věku, trvá až 24 hodin. Proto je nezbytné obohatit kůži bezprostředně po mytí o relipidující složky. S poklesem teplot v podzimním a zimním období je tato potřeba ještě aktuálnější.
SEBUCEL zklidňující tělové mléko: Mléko nanášíme rovnoměrně na pokožku celého těla a jemně vetřeme. Používáme až 3 krát denně.
PEDICALX změkčující krém na nohy: Kromě změkčení chodidel je vhodný i pro menší plochy, kde plně nahrazuje SEBUCEL.

Proč děti netrpí na ztvrdlé paty?
Ztvrdnutí kůže chodidel, zejména pat souvisí s tlakem, kterému je kůže v této oblasti vystavena.
Přesto ještě dvanáctileté děti nemají problémy se ztvrdnutím pat nebo jejich praskáním, i když intenzivně sportují a jejich hmotnost se často přibližuje hmotnosti dospělých.
V pozdějším věku se přidává další faktor - omezení schopnosti kůže odlučovat zrohovatělé zbytky kožních buněk.

SynCare Perioderm - zinek + magnézium

Základní popis: PERIODERM krém byl vyvinut především pro péči o pokožku se sklonem k periorální dermatitidě. Proto náleží do řady zaměřené na kosmetickou péči o hraniční stavy pleti. Periorální dermatitida je kožní onemocnění, které je často spojeno s nerovnováhou v zastoupení některých mikrobů na povrchu kůže a se sklonem k podráždění pleti. I proto byla jednoduchost a účelnost složení jedním ze základních požadavků při vývoji. Krém obsahuje pouze jedenáct prověřených složek a jeho pH blízké 5,5. Typickou vlastností krému je snadná vstřebatelnost a současně nezanechává mastný film.

Účinek přípravku: SynCare PERIODERM krém je doporučený pro kosmetickou péči o pokožku osob, u kterých se projevují známky periorální dermatitidy, a to nejen kolem úst, ale také nosu a očí. Současně je v těchto místech vhodný i pro citlivou podrážděnou pleť. Přípravek je bez parfému.
Použití: Lehce se vetře 2x denně na místa péče + lem 0,5 cm.

Konzervační látky: chlorokrezol
Účinné látky: chlorokrezol, INCI: p-Chloro-m-Cresol - nespecificky působící antimikrobiální látka;
glukonát zinečnatý a komplex hořčíku, INCI: Zinc Gluconate, Magnesium Aluminum Silicate - zklidňující složky

 

Sprchovat nebo koupat velmi suchou pokožku?
Ještě v nedávné době se doporučovala spíše krátká sprcha než koupel. Dnes se ukazuje, že větší význam má dodržení teploty vody do 44° C s pobytem v případné koupeli do 10 minut a s následným krátkým osprchováním, pokud byla pokožka současně myta. Po koupeli či sprše je však naprosto nezbytné nanést v tenké vrstvě emolienční přitučňující a současně hydratační mléko - například SynCare SEBUCEL zklidňující tělové mléko.

 

Může kosmetička pečovat o pokožku s ekzémem?
Projevy ekzému, zejména na nejčastěji viditelných částech těla (obličej, krk, ruce) bývají pro klienty traumatizující. I proto většinou nevyhledávají kosmetickou péči. Na druhé straně může být kosmetický salon místem, kde takový člověk nachází pohodu, klid i příjemné ošetření. Například u chronických stádií atopického ekzému je účelná šetrná kosmetická péče se zaměřením na doplnění ochranných tukových složek do pleti řadou pro velmi suchou pleť.

 

Antimikrobiální versus konzervační
Antimikrobiální látky jsou běžnou součástí kosmetiky, a dokonce i biokosmetiky. V přírodě najdeme stovky milionů složek, které zabraňují růstu a množení mikrobů, nebo je dokonce přímo zabíjejí. Avšak zdaleka ne všechny lze použít v léčivech, v kosmetice nebo v potravinách. A jen relativně velmi malé množství je tak účinné a současně bezpečné, že může být použito jako aktivní antimikrobiální složka.

Antimikrobiální látky
Antimikrobiální látky v kosmetice nacházejí široké uplatnění při udržování normální kožní mikroflóry. Takovými látkami je například oktopirox, který příznivě působí při sklonu k lupům nebo ortokrezol s velmi nízkým dráždivým potenciálem, oceňovaný jako složka s příznivým účinkem na pokožku s periorální dermatitidou.

Konzervační látky v kosmetice
Konzervační látky patří do skupiny antimikrobiálních látek, avšak s cíleným působením proti pomnožování mikrobů v kosmetickém přípravku. Nemají působit na přirozeně se vyskytující mikroorganizmy na pokožce. Takový účinek je naopak pokládán za nežádoucí. Povolené konzervační látky a jejich nejvyšší přípustné koncentrace najdeme ve páté příloze Nařízení 1223/2009/ES o kosmetických přípravcích. Jejich koncentrace zpravidla dosahuje jen desetin procenta.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky