Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Proč mužům padají vlasy?

Genetika - pokud má muž v rodině pánské předky s pleší či kouty, je vysoce pravděpodobné, že jeho vlasy čeká stejný osud. Hormon testosteron dělá z mužů chlapy, ale čím více ho je, tím méně je vlasů.

Co dělat?
Na prvním místě je prevence - ať už je to genetika, testosteron nebo obojí zároveň, je potřeba začít své vlasy chránit včas. Ve 30ti už je někdy pozdě. Kofein ve správné formě a optimálním množství zabrání vypadávání vlasů a prodlouží jejich růstovou fázi.

Profesionální kosmetická péče o ruce dermokosmetikou SynCare

I když je péče o ruce součástí standardní nabídky služeb kosmetických salonů, zdaleka se nejedná o nejžádanější ošetření. Stále spousta kosmetiček považuje péči o pokožku rukou za doplňující, která se provádí jen na výslovné přání zákaznice nebo „když zbyde čas.“ Výjimku představuje manikúra, která je žádanou, avšak speciální službou. Profesionální kosmetická péče o ruce by měla být speciální součástí postupů ošetření pleti v salonu a nelze ji redukovat pouze na parafínové zábaly a úpravu nehtů.

Masáž rukou vede k prokrvení kůže a podpoře její látkové výměny. Masáž je zejména vhodná u suchých popraskaných rukou. Doporučujeme Pleťový masážní krém např. s kapkou levandulové nebo mátové silice. Vhodný je rovněž Dětský olej s měsíčkem, případně obohacený silicemi.

Intenzivní výživnou péči zajistí Zvláčňující a zesvětlující krém na ruce. Přípravek je určený pro pravidelnou denní péči o ruce. Působí proti pigmentovým névům. Nezanechává pocit mastných rukou, a proto jej doporučujeme i jako profesionální ochranu při práci.

Maximální ochrana velmi suché kůže – vhodné je SEBUCEL LIPOskin Tělové mléko, které se nanáší nejen na ruce, ale i na celé tělo.

Dezinfekce kůže – pro povrchovou dezinfekci současně s ochranou kůže doporučujeme DUOSEPT dezinfekční a regenerační krém na ruce.

Co je kuperóza

Za kuperózu označujeme stav pleti, při kterém jsou na ni patrné drobné rozšířené cévky často tvořící typické shluky. Cévky nemizí, naopak, kresba se s časem zvýrazňuje a rozšiřuje. Tento stav označujeme jako couperosis parva, tj. pravá kuperóza, které předchází řada stádií. Na osobách postižených kuperózou si všimneme především nápadného zarudnutí, zejména v oblasti tváří. Při bližším pohledu vidíme mnoho drobných rozšířených cévek a často mírný otok. Postupně se stav může zhoršovat, cévky jsou patrné i na jiných místech obličeje, také na krku a dekoltu a projev postupně přechází do kožní choroby - rasacei neboli dermatitis rosacea. Je charakteristické, že osoby s klasickou kuperózou nepociťují zpravidla žádné subjektivní potíže.

Vývoj kuperózy
Postižený si zpočátku všimne výraznějšího zarudnutí obličeje - například při náhlé změně teploty, které mizí za stále delší dobu až se stane trvalé. Postupně se zvýrazňují drobné kožní cévky a objevuje se typický rumělec tváří. Tento stav zpravidla přechází v průběhu několika let v rosaceu, pokud není aktivně řešený.

Co se děje v kůži při kuperóze
Prvotně se jedná o postižení drobných cév ve škáře a blízkém podkoží. Cévky praskají nebo se rozšiřují, vznikají tzv. teleangiektázie, je porušen kontinuální tok krve a s ním i celý imunometabolický stav příslušného okrsku kůže. Pokud tento stav trvá delší dobu, nastává porucha bariérové funkce kůže a narušení mikrobiální rovnováhy. Pomnoží se některé mikroorganizmy, což vede k projevům zánětu kůže a dalšímu stádiu postižení - rosacei.

Rizikové faktory kuperózy
Jak kuperóza, tak rosacea jsou významně ovlivnitelné naším chováním. Součástí terapie - ať již v salonu nebo u těžších stádií v ordinaci dermatologa, je poučení o vhodné fotoprotekci. Opalování se jednoznačně nedoporučuje, jelikož ve všech případech kuperózu zhoršuje a vede nezadržitelně k přechodu do rosacei.
Strava - vyhýbáme se prokrvujícím potravinám a nápojům, jakými jsou káva, alkohol, horké nápoje, ostré koření nebo silně aromatické potraviny.
Klimatické podmínky - nepříznivě působí náhlé změny teplot nebo chemické vlivy. Ohroženi jsou především pracovníci mrazíren, kuchařky, kadeřnice nebo manikérky.
Stres - především trvalý stres představuje rizikový faktor.
Nevhodná kosmetika - nedoporučujeme ošetření přípravky s obsahem etanolu nad 3%, intenzivní čisticí kúry, mechanický peeling nebo koncentrované silice.
Vrozené faktory - častěji jsou postiženy ženy, rizikovější je světlejší pleť. Roli hrají i dědičné dispozice.

Proč je důležité o pleť s kuperózou od počátku správně pečovat
Uvedli jsme, že nevhodně ošetřovaná kuperóza zpravidla přechází do rosacei, tj. zánětu kůže, který je nutné řešit cílenou léčbou, která si většinou vyžádá antibiotika. Sklon ke kuperóze nebo rosacei vyléčit nedokážeme, avšak vhodnou kosmetickou péčí, režimovými opatřeními a důslednou fotoprotekcí můžeme postup kuperózy a rosacei významně zpomalit nebo zcela zastavit.

SynCare Arganový olej 100% BIO - blahodárný účinek pro pokožku a vlasy
100% bio arganový olej, regeneruje pokožku, dodává jemnost a vláčnost, chrání a vyživuje vlasy, vhodný pro masáže.

Základní popis: Čistý arganový olej v bio kvalitě doplňuje řadu přípravků SynCare, které jsou určeny pro masáž pokožky obličeje a těla. Výjimečnost přípravku spočívá nejen ve faktu, že se jedná o vzácný typ rostlinného oleje, ale také v skutečnosti, že použití oleje daleko přesahuje oblast kosmetické masáže. Arganový olej je vhodný rovněž pro samostatnou aplikaci na pokožku, na vlasy a nehty. Tím se neobyčejně rozšiřuje potenciál jeho použití.

Účinek přípravku: Přípravek je vhodný jak pro samostatnou masáž pokožky obličeje a těla, tak pro aromaterapeutickou masáž, při které jsou přidány esenciální silice. Při samostatné aplikaci na kůži má araganový olej intenzivní hydratační účinky, působí proti suchosti pokožky a podporuje elasticitu kůže. Po slunění snižuje riziko projevů spálení pokožky. Při aplikaci na vlasy jim propůjčuje hedvábnou jemnost, ale současně je posiluje a zvyšuje jejich elasticitu.
Použití: Pro masáž je možné odšroubovat mechanický dávkovač a dávkovat přípravek do dlaní nebo přímo na pokožku.
Pro péči o pleť nebo vlasy aplikujte do dlaně či na pokožku několik kapek dávkovačem.
Konzervační látky: Nejsou přítomné.

 

Rozdíly mezi bio a konvenčními rostlinnými oleji
Produkce ekologického zemědělství v oblasti pěstování rostlinných produktů se zaměřuje především na udržitelnost celého procesu. Plodiny pro získávání bio olejů nesmí být chemicky ošetřovány a půda musí být uchovávaná v přirozeném stavu.
Bio oleje jsou méně standardizovány než konvenční. Mohou mít odlišnou vůni, barvu, případně i konzistenci, ale měly by být prosty zbytků chemických hnojiv.

 

Arganový olej 100% BIO v péči o vlasy a nehty
Arganový olej bývá někdy označován jako kosmetické zlato mezi oleji. Je to dáno nejen jeho obtížným získáváním, ale také mimořádně příznivými vlastnostmi pro pleť, vlasy i nehty. Zatímco masáž a péče o pokožku pomocí arganového oleje je již rozšířená, kosmetické využití pro výživu vlasů a nehtů je dosud opomíjené. To, co předurčuje vhodnost arganového oleje pro ošetření jak vlasů, tak nehtů, je vysoký obsah polyfenolů a fytosterolů, které mají schopnost pronikat i přes silnou kolagenní vrstvu vlasů a nehtů. Dostávají se až ke kortexu, kde působí především výživně a regeneračně.
Arganový olej 100% BIO v péči o vlasy - pár kapek oleje dávkujeme do dlaní a vetřeme jej do konečků vlhkých vlasů.
Zábal na vlasy - do dlaně naneseme malé množství Syncare Masky na vlasy s arganovým olejem a přidáme cca 10 kapek SynCare Arganového oleje 100% BIO.
Arganový olej 100% BIO v péči o nehty - kapneme jednu kapku na nehet, olej rozetřeme a necháme jej vstřebat. Olej je možné přidat i do některého krému a poté nanést na nehet.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky